مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه، از پرداخت سه هزار و ۲۰۶ میلیارد و ۴۸۵ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی به سه هزار و ۳۲۰ طرح در مناطق روستایی و عشایری استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از بوبینا، حسن عزیزی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشترین تسهیلات پرداختی مربوط به شهرستان کرمانشاه با ۹۸۲ میلیارد و ۹۵ میلیون ریال برای ۱۹۲ طرح بوده است.

وی ادامه داد: اسلام آبادغرب با ۳۰۴ میلیارد و ۸۵۶ میلیون ریال برای ۲۰۷ طرح و هرسین با ۲۷۱ میلیارد و ۴۸۲ میلیون ریال برای ۷۰۷ طرح در رده های دوم و سوم قرار گرفته اند.

عزیزی تصریح کرد: همچنین چهار هزار و ۷۵۷ طرح در بانک ها نیز برای دریافت تسهیلاتی به مبلغ ۱۱ هزار و ۵۰۲ میلیارد و ۵۵۶ میلیون ریال پیش پذیرش شده اند که تاکنون با سه هزار و ۴۲۰ طرح برای پرداخت سه هزار و ۷۴۸ میلیارد و ۷۴۸ میلیون ریال انعقاد قرارداد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه، در ادامه به اشتغال ایجادی تسهیلات پرداختی نیز اشاره و اظهار داشت: این تسهیلات باعث ایجاد پنج هزار و ۸۹۰ فرصت شغلی در سطح روستاها و مناطق عشایری استان شده است.

وی گفت: بیشترین اشتغال ایجادی در هرسین با یک هزار و ۲۲۶ مورد، کرمانشاه با ۸۴۹ مورد و گیلانغرب با ۶۶۸ مورد ایجاد شده است.

عزیزی یادآوری کرد: سنقروکلیایی با ۴۵۲ فرصت شغلی، صحنه با ۴۰۵ مورد، کنگاور با ۳۳۷ مورد، اسلام آبادغرب با ۳۲۱ مورد و قصرشیرین با ۳۰۶ مورد در رده های بعدی قرار دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه خاطرنشان کرد: طرح های پیش پذیرش شده در بانک ها همچنین می توانند ۱۱ هزار و ۶۳۸ فرصت شغلی ایجاد کنند.
نرخ بیکاری استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت در پاییز امسال ۱۶.۳ درصد از سوی مرکز آمار ایران اعلام شده است.

گفته می شود بیش از ۱۵۰ هزار نفر بیکار هم اکنون در استان کرمانشاه وجود دارد که هر سال هفت هزار و ۵۰۰ نفر به آنها اضافه می شود.

اکنون هزار و ۲۷ واحد صنعتی با سرمایه گذاری ۳۸ هزار و ۴۹۹ میلیارد ریال در استان وجود دارد که ۳۰ هزار و ۲۸۴ نفر در آنها مشغول به کار هستند.