مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: با جذب ۱۰۰ سرمایه‌گذار در سال جاری سه هزار اشتغال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی قزوین ایجاد خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از ایرنا، حمیدرضا  خانپور روز پنجشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲۳۸ هکتار زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین به این سرمایه‌گذاران واگذارشده است.

وی اظهار داشت : علاوه بر سه هزار نفر اشتغال مستقیم با بهره‌برداری از طرح‌های این سرمایه‌گذاران برای  ۱۰‌هزار نفر به شکل غیرمستقیم اشتغال‌زایی می‌شود.

خانپور ادامه داد: قزوین جزو استان‌های برتر در جذب سرمایه‌گذاری صنعتی است به شکلی که در سال‌های اخیر شاهد اجرای فاز توسعه در شهرک‌های صنعتی استان ازجمله لیا و کاسپین بوده‌ایم.

این مسوول بابیان اینکه نواحی صنعتی استان قزوین در جذب سرمایه‌گذار در سطح کشور بیشترین آمار جذب را به خود اختصاص داده است، افزود: این بیانگر عزم جدی مدیران ارشد این استان و ایجاد بستر مناسب برای حضور سرمایه‌گذاران می‌باشد.

خانپور اضافه کرد: دادن مشوق به صنعتگران ازجمله معافیت ۷ تا ۱۳ ساله، ۱۰ درصد مشوق تسریع در پایان کار، واگذاری اقساطی حقوق انتفاع زمین‌های صنعتی برای جذب سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی اعمال می‌شود.

استان قزوین دارای یک شهر صنعتی، ۱۳ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی است.