استاندار یزد با اشاره به ظرفیت های اقتصادی و صادراتی این استان، گفت: بیکاری ۳۰ درصد از نیروهای بومی در استان یزد توجیه نداشته و صنعتگران باید نسبت به بکارگیری فارغ التحصیلان بومی اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از آمدخبر، «محمدعلی طالبی» شامگاه امروز ۲۶ دیماه در مراسم تجلیل از صادر کنندگان برتر استان که با حضور قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی برگزار شد، با اشاره به ظرفیت های صادراتی استان یزد، اظهار کرد: به نظر می‌رسد ظرفیت استان بیش از آن چیزی است که امروز فعال شده و می‌توانیم با استفاده از همه ظرفیت‌های استانی و کشوری یک جهش جدی در اقتصاد و صادرات استان به وجود بیاوریم.

وی تشکیل کارگروه ویژه توسعه ارتباطات با کشورهای اوراسیا را ظرفیت خوبی برای پیشبرد برنامه‌ها در حوزه صادرات استان یزد دانست و افزود: صادر کنندگان یزدی باید با برنامه ریزی سریع در حوزه اوراسیا فعال و از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کنند.

استاندار یزد تنوع بازار را از جمله ویژگی های یزد در حوزه صادرات دانست و بیان کرد: حمایت از صادرات نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور ایفا می‌کند.

طالبی با اشاره به مشکلات پیش روی تولید کنندگان، تصریح کرد: مشکلات مسیر صادرات برای تولید کنندگان باید با ورود حاکمیت هموار شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بالا بودن آمار بیکاری در استان یزد، گفت: طبق برآوردهای انجام شده حدود ۳۰ درصد اشتغال استان یزد در اختیار نیروهای غیربومی است.

استاندار یزد بیکار بودن نیروی های بومی را چالش جدی دانست و با بیان این که بیکاری بومی ها توجیه ندارد، تأکید کرد: صنعتگران و تولید کنندگان باید در کنار راهبردهای توسعه ای بحث بکارگیری نیروها به ویژه فارغ التحصیلان بومی را در دستور کار خود قرار دهند.