استاندار مرکزی گفت: تاکنون ۲۶۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در استان مرکزی پرداخت شده که ایجاد ۴ هزار فرصت شغلی را به دنبال داشته است.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از قطره، سید علی آقازاده روز پنجشنبه در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی در آشتیان، اظهار داشت: شهرستان آشتیان به نسبت کوچک است و در برنامه استان است به منظور حمایت از ساخت و ساز به محدوده خدماتی این شهرستان اضافه کنیم، محقق شدن این مهم به لحاظ زیر ساختی از عوامل توسعه این شهرستان محسوب می‌شود.

استاندار مرکزی گفت: در حال حاضر ساخت ۲۰۰ واحد مسکونی به صورت طرح ملی در آشتیان برنامه‌ریزی شده که عملیات آن به زودی آغاز می‌شود البته در کنار این مسائل باید به سایر نیازهای این شهرستان از قبیل آب، برق، گاز و… توجه کرد.

آقازاده بیان کرد: امسال با توجه به جمعیت شهرستان آشتیان ۳۰۰ فرصت شغلی ثابت در این خطه ایجاد شده است که می‌تواند تحولات بسیاری را در این شهرستان ایجاد کند و می‌تواند به نوعی آن را به قطب تولید و کار تبدیل سازد بنابراین فرماندار این شهرستان باید در این حوزه برنامه ریزی مناسبی را انجام دهد. از ابتدای سال جاری تاکنون از محل طرح رونق تولید یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به یک هزار و ۲۲۸ واحد تولیدی پرداخت شده است.  تاکنون ۲۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در سطح استان پرداخت شده که چهار هزار فرصت شغلی را به دنبال داشته است. در حال حاضر ۴۱ واحد تولیدی شهرستان آشتیان وجود دارد که از این تعداد ۲۶ واحد فعال، هشت واحد نیمه فعال و هفت واحد نیز غیرفعال هستند که باید فعال کردن دوباره در مدار تولید قرار گیرند. امسال بیش از ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات در واحدهای تولیدی این شهرستان سرمایه گذاری شده است.

وی ادامه داد: در برخی ضوابط و قوانین، موازی کاری‌ها بسیار است و دستگاه‌های انرژی خود را در مقابله باهم خنثی کنند که یک ضعف بزرگ محسوب می‌شود و باید برای حل آن اقدام کرد اما در سطح استان و این شهرستان به دنبال هستیم قوانین دست و پاگیر مانع فعالیت تولیدکنندگان نشود و تمام ظرفیت برای حل مشکلات و نابسامانی‌ها به کار گرفته شده است.

استاندار مرکزی گفت: علی رغم مشکلات اقتصادی واحدهای تولیدی این شهرستان با حقوق معوق مواجه نیستند که نشان از کارنامه موفق تولید در این شهرستان است.

آقازاده بیان داشت: در تلاش هستیم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال جاری طرح تفصیلی این شهرستان با افزایش ۴۸ هکتار زمین به فضای شهری به تصویب برسد.