معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: از ابتدای سال تاکنون سه هزار و ۶۶۰ شغل در بخش‌های مختلف کشاورزی استان ایجاد شده که بیشتر آن فعالیت‌های دامپروری است.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از مهر، حمید رضا تبسمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه شغل‌های یاد شده در بخش دامپروری و طیور، کشت گلخانه‌ای، صنایع تبدیلی، باغبانی، پرورش زنبور عسل و … ایجاد شده اند، اظهار داشت: تعهد اشتغال این دستگاه برای سال جاری ایجاد سه هزار و ۸۴۸ شغل بوده که با تحقق سه هزار و ۶۶۰ شغل معادل ۹۵ درصد این تعهد تاکنون محقق شده است.

وی افزود: تا پایان سال جاری تعهد اشتغال سازمان جهاد کشاورزی به طور کامل محقق خواهد شد.

معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین یادآور شد: بیشترین میزان اشتغال ایجاد شده با ۹۸۲ نفر به شهرستان تاکستان اختصاص داشته است.

وی با بیان اینکه تعهد اشتغال این شهرستان ۹۶۲ نفر بوده است، افزود: تعهد اشتغال در شهرستان بوئین زهرا نیز ۹۶۲ نفر بود که از این میان تاکنون اشتغالزایی برای ۹۴۲ نفر محقق شده است.

تبسمی همچنین گفت: آمار اشتغال ایجاد شده در شهرستان قزوین نیز که تعهد آن ۹۶۲ نفر بوده نیز ۸۳۵ نفر بوده و آمار اشتغال ایجاد شده برای شهرستان آبیک که تعهد آن ۴۶۰ نفر بوده نیز ۳۹۹ نفر بوده است.

وی ادامه داد: امسال در شهرستان‌های البرز و آوج که به ترتیب تعهد اشتغال آنها ۳۱۰ و ۱۰۳ نفر بوده نیز شاهد اشتغالزایی برای ۳۱۱ و ۱۸۷ نفر بوده ایم.

این مسئول در پایان گفت: برخلاف سال‌های گذشته که دستگاه‌های اجرایی خود اقدام به ثبت آمار اشتغال خود در سامانه‌ای ویژه می‌کردند امسال این آمار پس از ثبت مشخصات افراد شاغل در تأمین اجتماعی، ثبت می‌شود و در صحت آمار و اطلاعات مربوط به آن هیچ شک و شبهه‌ای وجود ندارد.