استاندار البرز با تاکید بر ضرورت همراهی حداکثری تمامی دستگاه ها برای ایجاد بسترهای اشتغال، گفت: البرز با توجه به ظرفیت های موجود نقش بی بدیلی در ایجاد اشتغال مهارت محور دارد.

 به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از هارپی نیوز، عزیزاله شهبازی در اولین جلسه شورای مهارت استان البرز با حضور معاون وزیر و رئیس‌سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با محوریت اجرای پروژه های اشتغالزایی مهارت محور در سطح استان به عنوان پایلوت کشوری که روز یکشنبه برگزار شد، اظهارداشت: در دیدار گذشته با معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خصوص طرح اشتغالزایی مهارت محور گفتگو شده و البرز میزبان اجرای پایلوت این طرح راهبردی و مهم شد.

شهبازی گفت: روز گذشته نیز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، تفاهمنامه راه اندازی کارخانه نوآوری البرز امضا شد که این اقدام بزرگی در راستای هدایت نسل جوان به سمت فناوری های نوین و استارت آپ ها خواهد بود.

وی با بیان اینکه البرز پس از تهران مهاجرپذیرترین استان کشور است، افزود: بر این اساس ما چاره ای جز مهارت افزایی و ایجاد بسترهای نوین اشتغال برای این جمعیت روز افزون نداریم.

استاندار البرز با اشاره به جلسه ستاد اقتصادی کشور که امروز به ریاست رییس جمهور برگزار شد، اضافه کرد: جای خرسندی دارد که در این نشست برای البرز و چند استان کشور بسته اقتصادی خوبی مصوب شد که به طور حتم این عنایت ویژه  نویدبخش ارتقا اشتغال و کاهش نرخ بیکاری البرز خواهد بود.

وی گفت: اکنون کلیدواژه های راهبردی و مهمی همچون سرمایه گذاری، فناوری های نوین، اقتصاد دیجیتال، گردشگری و … بین مدیران استان با کمک بخش خصوصی مصطلح شده که توفیق بزرگی همچون کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری را رقم زده است.

شهبازی با بیان اینکه طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۱۰ هزار بیمه شده جدید در این استان ثبت شده، افزود: ضرورت دارد در سایر استان های کشور نیز تدابیر لازم جهت بهره برداری از ظرفیت های اشتغالزایی و ایجاد بسترهای مانایی جمعیت اتخاذ شود.

وی عنوان کرد: امروز نیز در جلسه ستاد اقتصادی دولت مطرح شد که تمامی استان های کشور به صورت متوازن در جهت اشتغالزایی اقدام کنند.

استاندار البرز با تاکید بر ضرورت همراهی حداکثری تمامی دستگاه ها برای ایجاد بسترهای اشتغال، گفت: البرز با توجه به ظرفیت های موجود نقش بی بدیلی در ایجاد اشتغال مهارت محور دارد.

وی به برگزاری جلسات ماهانه شورای راهبردی روسای دانشگاه های استان اشاره کرد و افزود: باید دانشگاه ها با هدف مهارت افزایی نسبت به برقراری ارتباط سازنده با مرکز تربیت مربی کشور (مستقر در البرز) اقدام کنند.

شهبازی بر لزوم ایجاد ارتباط سازنده بین صنایع و مرکز تربیت مربی اشاره کرد و ادامه داد: از رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور انتظار می‌رود که برای ایجاد ۲ مجتمع فنی در شهرک‌های صنعتی استان تمهیدات لازم را داشته باشد.

وی به ضرورت ایجاد بانک مربیان فنی و حرفه ای تاکید کرد و گفت: انتظار می رود کارگروهی از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور برای رصد و نظارت روند تحقق اهداف طرح ملی اشتغال مهارت محور در استان  تشکیل شود.

استاندار البرز افزود: در راستای تهیه و تدوین سند راهبردی مهارت نیز آمادگی همکاری های لازم را داریم.