استاندار بوشهر گفت: از سال ۹۶ نرخ بیکاری در این استان سیر کاهشی داشته و جزو استان‌های تک‌رقمی است.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از همشهری آنلاین، عبدالکریم گراوند در شورای اشتغال استان بوشهر افزود: بر اساس آمارها نرخ بیکاری این استان در فصل پاییز به ۹. ۴ درصد رسید که از میانگین کشوری وضعیت مناسب‌تری دارد.

وی بیان کرد: هرچند نرخ بیکاری در استان بوشهر تک‌رقمی شده است اما ظرفیت این استان بیش از این است و باید شرایط بهتری داشته باشد و برای رسیدن به بهترین‌ها استفاده بیشتر از توانمندی‌های موجود در این استان ضروری است.

استاندار بوشهر اضافه کرد: در حال حاضر سند اقتصاد دانش‌بنیان این استان در بحث‌های کارشناسی و ستاد نقشه راه علمی کشور تصویب‌ شده است و به‌زودی در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز به تصویب می‌رسد و به‌این‌ ترتیب بوشهر نخستین استان کشور در بخش تدوین این سند به‌ شمار می‌رود.

گراوند ادامه داد: تدوین سند اقتصاد دانش‌بنیان مبنایی برای توسعه هرچه بیشتر استان بوشهر خواهد بود و باید بر اساس این سند مسیر پیشرفت را طی کرد.

وی با اشاره به راه‌اندازی پنجره واحد در این استان گفت: خروجی پنجره واحد باید اطلاع‌رسانی شود و متولیان امر بازخورد عملیاتی این پنجره را تشریح کنند.

استاندار بوشهر تأکید کرد: در این شرایط ورود سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف از جمله دریا و شیلات ضروری است و باید مورد حمایت جدی و عملی قرار گیرند تا شاهد افزایش میزان اشتغال دریا محور باشیم.

گراوند با تأکید بر لزوم کنترل نحوه پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغال‌زا گفت: ضمانت‌های لازم برای جلوگیری از انحراف پرداخت تسهیلات گرفته‌ شده است و نظارت صحیحی برای اجرای دقیق طرح‌های مصوب و اشتغال‌زا صورت می‌گیرد.

وی با تقدیر از بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در ایجاد اشتغال در مناطق محروم استان بوشهر اظهار کرد: این نهاد با ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان‌های استان موجب شتاب بخشی به توسعه شده که قابل‌ تقدیر است.

استاندار بوشهر اضافه کرد: روان‌سازی در پرداخت وام‌های اشتغال‌زا ضروری است و برخی موانع خودساخته سازمان‌های اداری را باید شکست و نباید در روند کار مردم اختلال ایجاد کرد.