جهانبخش طهماسبی گفت: اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان چرداول با همکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ارائه تسهیلات کم بهره، زمینه اشتغال‌زایی ۱۲۰ نفر در بخش صنایع دستی را فراهم کرده است.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از بوبینا، وی تعداد کارگاه‌های تولیدی فعال را در این شهرستان ۱۶ باب عنوان کرد و افزود: رشته‌های فعال در شهرستان چرداول هفت رشته شامل گلیم نقش برجسته، جاجیم بافی، نمدمالی، چرم دوزی، حصیربافی، گیوه بافی و میناکاری است.

رئیس اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چرداول با اشاره به اینکه ۸۰ درصد هنرمندان صنایع دستی این شهرستان را بانوان تشکیل می‌دهند، گفت: از ابتدای امسال تاکنون برای فعالان حوزه صنایع دستی تعداد ۹۸ پروانه تولید انفرادی و برای ۴ کارگاه جواز تأسیس کارگاهی نیز صادر شده است.

وی با بیان اینکه محصولات تولیدی این شهرستان علاوه بر بازار داخلی به مرکز استان و همچنین به خارج از کشور صادر می‌شود اضافه کرد: از مهم‌ترین این محصولات گلیم نقش‌برجسته از نظر اصالت و تولید مهم‌ترین و شاخص‌ترین صنعت دستی و بومی استان ایلام است، که این محصول هولوگرام سوغات ملی دریافت کرده و به عنوان سوغات و برند اختصاصی استان ایلام به عنوان استان ابداع کننده گلیم نقش برجسته ثبت شده است.