داریوش رستمی‌زاده اظهار داشت: برای این تعداد طرح‌ها ۴۵۵ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال تسهیلات در نظر گرفته شده که در صورت پرداخت موجب اشتغالزایی برای ۸۹۷ نفر می‌شود. ۳۱ طرح از این تعداد در حوزه اشتغال فراگیر بوده و برای آنها ۵۰ میلیارد ۴۸۰ میلیون ریال اعلام نیاز و بعد از بررسی، جهت پرداخت و ارائه به بانک های عامل توسط دستگاههای ذیربط مصوب شده است.

 به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از ایرنا، وی با اشاره به اینکه این شهرستان در حوزه اشتغال پایدار روستایی به ۲۹۵ طرح ۳۱۰ میلیاردو ۹۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت کرده افزود: در این راستا ۵۵۷ نفر در شهرستان صاحب شغل شدند.

رستمی زاده اضافه کرد: بانک‌های این شهرستان تاکنون موفق به پرداخت تسهیلات به ۲۱ طرح در حوزه اشتغال فراگیر با ۲۰ میلیاردو ۸۷۰ میلیون ریال و اشتغالزایی برای ۴۹ نفر شده است.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کامیاران گفت: اعتبار اختصاص یافته به شهرستان در حوزه مشاغل خانگی ۱۷ میلیارد ریال با کارمزد چهار درصد است که توسط سه دستگاه صنعت، معدن وتجارت، فرهنگ وارشاد اسلامی و میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری طرح شده است.

وی یادآور شد: سهم شهرستان از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی ۲۹۰ میلیارد ریال با سود ۶ درصد است که در حال دریافت طرح ها از طریق سامانه کارا و فراهم کردن شرایط پرداخت تسهیلات با توجه به اولویت بندی طرح های به متقاضیان هستیم.

وی افزود: دولت با پرداخت تسهیلات به شیوه‌های مختلف از جمله اشتغال فراگیر، مشاغل خانگی، تسهیلات مددجویی و اشتغال پایدار روستایی تلاش خود را در راستای رفع این مشکل بزرگ کرده است.

رستمی زاده با بیان اینکه مشکل بیکاری با شعار رفع نمی شود، تاکید کرد: رفع مشکل بیکاری در این شهرستان علاوه بر همراهی و عزم تمام مسئولان و مردم، نیازمند تسهیل‌گری در حوزه کاری بانک‌ها نیز است.