سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به آغاز پروژه‌های خرد و بزرگ در استان در ایام دهه فجر، گفت: ۳۴۰ طرح اشتغال و تولید بالغ بر ۳۱۵ میلیارد ریال در مرکز و شهرستان‌های استان افتتاح خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از ایسنا، غلامرضا اشرفی در نشست خبری کارگروه کارگری و کارآفرینی ستاد دهه فجر استان با اشاره به اقدامات در دهه فجر، اظهار کرد: در این ایام در مرکز شهرستان‌های استان ۱۳۶ برنامه و ۲۵ برنامه اجتماعی، فرهنگی و ورزشی در مرکز استان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به حضور جامعه کار و تلاش و تعاونگران در برنامه‌های پیش بینی شده، افزود: عطرافشانی مزار شهدا و برگزاری مراسم بزرگراشت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی از دیگر برنامه‌ها است.

به گزارش ایسنا، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به سفر نایب رییس صندوق بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر به استان، تصریح کرد: دیدار دستگاه‌های عضو کارگروه و نشست مشورتی کارگزاران با نایب رییس صندوق بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر، اعطای احکام بازنشستگی، تفدیر از فعالان این حوزه و برگزاری همایش نماز، گردهمایی و کارگاه‌های آموزشی برای مدیران، ائمه و کارکنان در یکی از بنگاه‌های اقتصای و افتتاح کارگزاری رسمی قاین، برگزاری برنامه شبی با قرآن و تجلیل از قاریان برتر جامعه کار و تلاش از دیگر برنامه‌هاست.

اشرفی با اشاره به عیادت مدیران دستگاه‌های عضو کارگروه کارآفرینی ستاد دهه فجر از بیماران و بازدید از بیمارستان میلاد و شهید رحیمی در این ایام، تصریح کرد: تیم‌های زورخانه‌ای استان‌های مختلف به خراسان جنوبی همزمان با دهه فجر وارد خواهند شد و مسابقات زورخانه‌ای و پهلوانی کارگران کشور به میزبانی خراسان جنوبی ۱۶ و ۱۷ بهمن ماه در حاجی‌آباد بیرجند برگزار خواهد شد. 

وی با اشاره به برگزاری ورزش صبحگاهی ویژه بازنشستگان کشوری و ساکنان منطقه شمال شهر بیرجند، افزود: افتتاح طرح احیای مجدد کارخانه آجر نسوز شهرک صنعتی و حضور تیم پزشکی برای  سنجش سلامت در چند کارخانه و بنگاه اقتصادی از دیگر برنامه‌های دهه فجر است. 

وی با اشاره به برگزاری کارگاه تبیین گام دوم انقلاب ویژه کارکنان تعاون، تصریح کرد: ۵۲ تعاونی در سطح استان تشکیل شده که بالغ بر هزار نفر اشتغالزایی داشته و در این زمینه تشکیل تعاونی‌های مختلف در حیطه‌های مختلف دنبال می‌شود.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی یادآور شد: از مجموع ۲۲۶ هزار خانوار یارانه بگیر استان بیش از ۱۷۷ هزار خانوار بسنه حمایت معیشتی می‌گیرند.