فرماندار اسبق رشت گفت: بخش عمده‌ای از بیکاری جوانان رشتی را در برنامه ۳ساله می‌توان رفع کرد.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از اکونیوز، سید ولی‌الله عظمتی امشب در دیدار با جمعی از جوانان با بیان اینکه بیکاری مهمترین معضل جوانان رشتی است، اظهار کرد: بیش از ۶۰ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی و نیروی ماهر جوان در مرکز گیلان بیکار هستند.

فرماندار اسبق رشت با اشاره به وضعیت معیشت مردم گفت: دولت و مجلس در عمل به معیشت مردم پشت کرده اند و باید مجلس یازدهم با اولویت بهبود وضعیت اقتصادی کشور تشکیل شود.

عظمتی با بیان اینکه ناهماهنگی بین دستگاههای مرتبط با تولید و تجارت بیش از پیش نمایان است، تصریح کرد: مجلس انقلابی باید ناظر عملکرد دستگاههای اجرایی باشد تا شاهد تداخل در وظایف و عدم ناهماهنگی نباشیم.

وی با  تاکید بر ضرورت اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی برای جوانان گفت: بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری انتقال قدرت از پیشکسوتان به جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی است.

فرماندار اسبق شهرستان رشت گفت: صنعت، کشاورزی و گردشگری می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات بیکاری جوانان را در این شهرستان رفع کند.

عظمتی با بیان اینکه تاسف می‌خورم که جوانان پاک و صادق رشتی برای اشتغال مجبور به مهاجرت به شهرکهای صنعتی حاشیه پایتخت و حتی جنوب کشور می‌شوند، تصریح کرد: رشت دارای ثروت‌های خدادادی است که باید در خدمت اشتغال جوانان باشد.