۵ طرح آموزشی، عمرانی و اشتغالزای شهرستان رضوانشهر در مجموع با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان بهره برداری شد.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از ایرنا، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان در آیین بهره برداری از این طرح ها با تبریک ایام الله فجر انقلاب اسلامی گفت : امنیت و استقلال امروز را مدیون خون شهدا و رشادت ها و تلاش های مردان، زنان، جوانان، علماء، دانشگاهیان، فرهیختگان، اساتید و دانش آموزان این سرزمین هستیم.

محمود قاسم نژاد افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی با شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، علی رغم تمام دشمنی های استکبار و ایادی آن علیه کشور و نظام اسلامی ما که تا امروز هم تداوم یافته و حتی شدت گرفته شاهد استحکام و قوام این نظام و استقلال کشور بوده ایم.

وی عنوان کرد : با همه این هجمه ها و توطئه ها از تحمیل هشت سال جنگ نابرابر بر این ملت تا تحریم های اقتصادی و سیاسی و تهاجم فرهنگی و غیره هماره تلاش شده تا این سرزمین با حفظ امنیت و استقلال خود در مسیر آبادانی و توسعه گام بردارد و دولت های پس از انقلاب خدمات گسترده ای را در این شرایط انجام داده اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان تصریح کرد : جوانان این مرزو بوم استقلال و تمامیت ارضی این کشور را حفظ کردند و در این مسیر زنان و مردان، جوانان و سرداران بزرگی مثل سردار سلیمانی جان، وقت و هستی خودشان را وقف این نظام و انقلاب  نمودند.

 دکتر قاسم نژاد افزود : امروز دشمن به روش های دیگر با تحریم های اقتصادی و غیره برکشور ما فشار وارد  می نماید اما باید بداند هرگز نمی تواند به پایه های انقلاب مردمی ما خدشه ای وارد کند.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت : علی رغم همه مشکلات و مسائلی که استکبار برای کشور و دولت ما ایجاد کرده همچنان خدمات مختلف به مردم ارائه می شود.

 وی با اشاره به خدمات دولت تدبیر امید به مردم در حوزه های مختلف افزود : شاخص گازرسانی استان گیلان بیش از ۹۵ درصد است و در حوزه آب روستایی قبل از تحویل گرفتن این دولت میانگین آب رسانی ۶۸ درصد بود که در حال حاضربه ۷۶ درصد رسیده است.

 وی اظهار داشت : در حوزه برق رسانی، راه سازی و غیره دولت خدمات گسترده ای را ارائه کرده و همچنان هم در این راستا تلاش می کند چنانکه در دهه فجر امسال بیش از هفت هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان پروژه در استان گیلان به بهره برداری می رسد  که بخش عمده اعتبارات آن دولتی است و کارگزاران دولت تمام تلاش خود را برای خدمت رسانی به مردم در این شرایط سخت و دشوار بکار گرفته اند.

 وی با قدردانی از حمایت ها و همراهی های بخش خصوصی و خیرین در بخش آموزشی تصریح کرد: زمانی که جمهوری اسلامی مستقر شد میزان باسوادی ما  زیر ۵۰ درصد بود اما امروزمیانگین باسوادی در استان  ۴/۹۷ درصد می باشد، در توسعه فضاهای آموزشی و دانشگاهی هم امروز شاهد تحولات گسترده ای هستیم و باید این تلاش ها را پاس بداریم.

 معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با اشاره به پروژه سد مخزنی شفارود  در رضوانشهر گفت: یکی از مشکلاتی که ما در اجرای سدها داریم مشکلات زیست محیطی است که باید رعایت شود، سد مخزنی شفارود در حال حاضر ۴۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با بهره برداری از این سد بخش عظیمی از مشکلات آب زراعی و شرب مناطق غرب گیلان برطرف خواهد شد.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و دو بخش بنام های مرکزی و پره سر در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.