در دومین روز از دهه فجر ۳ طرح خدماتی خوداشتغالی کمیته امداد امام خمینی (ره) شامل، کارگاه خراطی، بازی‌های رایانه‌ای و فروشگاه عرضه خشکبار بوده با پرداخت تسهیلات حمایتی به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان در آمل به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از خبرگزاری موج، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان آمل در حاشیه بهره برداری ۳ طرح خوداشتغالی کمیته امداد امام خمینی شهرستان آمل گفت: پرونده خود اشتغالی حدود ۱۳۰ مددجوی متقاضی دریافت تسهیلات از این اداره در مرحله انتخاب و معرفی ضامن به بانک و کار‌های اداری قرار داشته که با پرداخت تسیهلات بانکی به این افراد، زمینه اشتغال حدود ۵۰۰ نفر تا پایان امسال فراهم خواهد شد.

حسین قربانی اظهار داشت: این طرح‌ها به عنوان طرح‌های اشتغال زایی زودبازده بوده و افرادی که تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند، ابتدا استعدادیابی شده و پس از مشاوره شغلی با هزینه کمیته امداد در مراکز فنی حرفه‌ای دوره‌های آموزشی را گذرانده و به آن‌ها وام پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: برای ایجاد اشتغال به مددجویان کمیته امداد، تا ۵۰ میلیون تومان وام بانکی تعلق گرفته و با توسعه اشتغال و کارآفرینی و نیز به کارگیری نیرو‌های جدید تا ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت خواهند کرد.