هرمزگان با توجه به ظرفیت‌های اقتصادی پیدا و پنهان خود جهت اشتغالزایی و تبدیل آنها به ثروت، همچنین برای تقویت کارآفرینی و ترویج بیش از پیش آن در بین آحاد مردم نیازمند زیست‌بوم کارآفرینی پویا و توسعه یافته است.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از ایرنا، مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان روز سه شنبه درجمع جوانان علاقه‌مند به کارآفرینی در کافه کارآفرینی اظهار داشت: یکی از نیازهای این زیست‌بوم، وجود نهادها و مکان‌هایی است که افراد علاقه‌مند به کارآفرینی را پالایش کند و این افراد بتوانند در آن‌ها به تبادل تجربه و نظر بپردازند.

هادی ابراهیمی اظهار داشت: کافه‌های کارآفرینی یکی از این مکان‌ها محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: همه بر ایجاد مرکز نوآوری، سازماندهی و توسعه کسب و کارهای نوین؛ متناسب با زیست‌بوم هرمزگان به یک ضرورت آشنا هستند و اکنون زمان عمل کردن جهت رفع نیازهاست.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان اظهار داشت: با توجه به ضرورت تلاش می‌شود زنجیره رسته پوشاک به عنوان یکی از رسته های مزیت دار این استان تکیمل و فعال شود و در سایر بخش‌ها هم با همراهی فعالان همان بخش‌ها اقدام کرد.

تفکرهای سنتی پاسخگوی نیازهای کارآفرینی نیست

ابراهیمی ابراز داشت: کشورهای پیشرفته در مجموعه اقتصادی خود دیگر در قید تفکرهای سنتی و ظرفیت های طبیعی نیستند چرا که تفکرهای سنتی نیازهای کارآفرینی این عصر را پاسخ نمی‌دهند.

وی عنوان کرد: بنابراین جهت گیری‌ها باید به سمت ظرفیت‌های دانشی و تاسیس شرکت‌های مبتنی بر فناوری که بالاترین ارزش افزوده را دارند باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان اظهار داشت: در همین راستا گروه «همیاران جوان کارآفرین» در این استان با هدف توسعه آموزش‌های رایگان کارآفرینی به جوانان علاقه مند راه‌اندازی می شود.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: با تشکیل هسته مرکزی گروه همیاران جوان کارآفرین، تعدادی از افراد آموزش‌های کارآفرینی را از اساتید برجسته کشوری فرا گرفته و به عنوان سفیران کارآفرینی آن‌ها را به سراسر استان انتقال می دهند تا جوانان بیشتری با مفاهیم کارآفرینی آشنا شده و علاقه‌مند به ایجاد کسب و کار، تولید و اشتغال شوند.