عباس قائدی زاده افزود: از آغاز طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری در بهمن ماه سال ۱۳۹۶ تا دهم بهمن ۱۳۹۸ با پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی با نرخ ۴ و ۶ درصد ۷۴۷ طرح و کسب و کار پایدار در استان بوشهر ایجاد شده‌است.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از جماران، وی اضافه کرد: اجرای طرح اشتغال روستایی، از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی و دولت تدبیر و امید و اتفاقی مثبت و بی‌نظیر در جامعه روستایی درهمه سال‌های پس از انقلاب به شمار می‌ررود و موجی از امید و تحرک اقتصادی در جامعه روستایی و عشایری کشور ایجاد کرده‌است.

قائدی زاده گفت: از این میزان تسهیلات پرداختی ۲۲۶ میلیارد ریال در قالب ۵۸۶ فقره تسهیلات به متقاضیان زیر پوشش نهادهای حمایتی پرداخت شده که ۶۰۹ فرصت شغلی ایجاد کرده‌است.

وی ادامه داد: بانک کشاورزی مفتخر است با پرداخت تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری و حمایت از ایجاد کسب و کارهای پایدار، نقش بسزایی در فقر زدایی، اشتغال‌زایی، کاهش روند مهاجرت به شهرها، رونق تولید، خودکفایی و تامین امنیت غذایی کشور داشته‌است.

قائدی زاده گفت: همچنین تسهیلات ویژه‌ای برای شرکت‌های دانش بنیان و تأمین مالی زنجیره ارزش محصولات کشاورزی اختصاص یافته‌است.