مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: بیش از سه هزار کیلومتر رودخانه فصلی در استان اصفهان وجوددارد که این رودخانه‌ها بطور معمول در فصل بهار فعال شده و طغیان می‌کنند و خسارت‌هایی را به بخش‌های مختلف وارد می‌کنند.

به گزارش پايگاه خبري 60دقيقه به نقل از ايرنا، منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار داشت: بیشتر روز‌های یک ماهه گذشته با بارش‌های باران همراه بود و این بارش‌های رگباری بیشتر در ساعت عصر و شب و در مناطق شرق و شمال استان بوقوع پیوست. وي افزود: بارش‌های رگباری و سیل‌آسا از بالادست کوهپایه‌ها جاری شده و دشت‌های مناطق مختلف شرق و شمال استان را تحت تاثیر قرار داد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، بیشترین بارش‌ها از ابتدای سال جاری تا کنون را در مناطق کاشان، آران و بیدگل، نطنز، اردستان و نائین اعلام كرد و گفت: بارش‌های سایر نقاط استان نسبت به سال گذشته و بلند مدت کاهش داشته است.

او بارندگی بهار امسال در مناطق شمال و شرق استان را مطلوب توصیف و بیان کرد: توصیه مدیریت بحران استان این است که ستاد‌های سیل شهرداری‌ها همچنان فعال باشند و مجاوران رودخانه‌های فصلی نکات ایمنی را کامل رعایت کنند.

شیشه فروش با اشاره به وجود بیش از سه هزار کیلومتر رودخانه فصلی در استان تصریح کرد: این رودخانه‌ها بطور معمول در فصل بهار فعال شده و طغیان می‌کنند و خسارت‌هایی را به بخش‌های مختلف وارد می‌کنند.

به تاکید او کشاورزان و دامداران باید از استقرار و چرای دام‌های خود در کنار این رودخانه‌های فصلی خودداری نمايند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: سال گذشته چهار نفر در استان بر اثر صاعقه جان خود را از دست دادند و در این زمینه به کشاورزان و باغداران توصیه می‌شود که هنگام فعالیت در عرصه باغ‌ها و مزارع خود به نکات ایمنی در برابر صاعقه توجه ویژه داشته باشند و بلافاصله پس از شنیدن صدای آذرخش به محیط مسقف پناه ببرند.

او از شهروندان خواست در این ایام از صعود به ارتفاعات خودداری نمايند و نکات ایمنی لازم در برابر صاعقه را رعایت کنند.

شیشه فروش با بیان اینکه سال گذشته صاعقه خسارت‌هایی را به دکل‌هاي برق و مخابرات استان وارد کرد، گفت: دستورالعمل ایمنی در مقابل صاعقه به دستگاه‌های مختلف ابلاغ شده و مراقبت‌ها و تمهیدات لازم در این زمینه نیز باید بطور کامل انجام شود. او يادآور شد: امسال، رودخانه زاینده رود و کانال‌های منشعب آن با دبی مناسبی برای کشت محصولات کشاورزی و غلات جریان دارد و احتمال بروز خطر در این مناطق وجود دارد. او تصریح کرد: سال گذشته تعداد زیادی بر اثر بی توجهی به توصیه‌های مدیریت بحران در این کانال‌ها و رودخانه‌های استان غرق شدند.

شیشه فروش با بیان اینکه سال گذشته حوادث زیادی را در کانال‌های آب کشاورزی داشتیم، افزود: گروه‌های گشت و نظارت آب منطقه‌ای استان بطور مستمر در این مناطق حضور دارند و حفاظت از رودخانه و گشت و نظارت بر کانال‌ها را انجام می‌دهند.