مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان از افزایس سرعت آتش نشانان برای امدادرسانی در شهر خبر داد و گفت: زمان رسیدن به حوادث و آتش سوزی ها در شهر اصفهان، فروردین ماه امسال با کاهش 44 ثانیه ای همراه بوده است.

                                   

محسن گلابی با اشاره به اقدامات سازمان آتش نشانی در فروردین ماه سال 99 به میانگین زمان رسیدن به محل حريق و حادثه داخل محدوده شهر اصفهان اشاره و اظهار کرد: در فروردين ماه امسال میانگین زمان رسیدن به حادثه سه دقيقه و ۴۸ ثانيه ثبت شد و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته این زمان چهار دقیقه و 32 ثانیه بود.

وی با بیان اینکه کاهش زمان رسیدن به حوادث یکی از عوامل مهم در کاهش میزان خسارات و نجات جان مصدومان احتمالی به شمار می رود، ادامه داد: این آمار کاهش 44 ثانیه ای زمان رسیدن به حادثه و حریق را در فروردین ماه سال جاری نشان می دهد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان تصریح کرد: در فروردین ماه سال 98 تعداد آتش سوزی ها 215 مورد بود که امسال به 205 مورد کاهش یافت و نشان از کاهش پنج درصدی دارد.

وی با بیان اینکه تعداد حادثه های فروردین ماه امسال 272 مورد بود، گفت: سال گذشته این تعداد به 445 مورد می رسید که امسال با کاهش 39 درصدی حوادث در شهر اصفهان مواجه بودیم. در مجموع طی فروردین امسال حوادث و آتش سوزی های شهر اصفهان با کاهش 28 درصدی مواجه شد.

گلابی بیان کرد: همچنین در سال جدید سازمان آتش نشانی اقداماتی را برای مقابله با کرونا در شهر اصفهان اجرایی کرده است به طوریکه روزانه هشت دستگاه خودروی آتش نشانی، حدود ۳۰ کیلومتر از خيابان هاي شهر را ضد عفوني کردند.

وی افزود: همچنین محل تردد بيماران کرونايي که معمولا در نزديكي بيمارستان هاي اعلام شده از سوي وزارت بهداشت بود، با دقت بيشتر و هر روز ضد عفوني شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان تصریح کرد: پس از خرید یک دستگاه خودروی آتش نشاني مجهز به توربوفن برای ضد عفوني شهر اصفهان، اين روال هر شب با تعداد خودروهاي کمتر و با سرعت بيشتر ادامه يافت.

وی اظهار کرد: دو دستگاه توربوفن نیز توسط آتش نشانان ایستگاه شماره ۷ برای نصب روی خودروهاي کوچک تر طراحي و ساخته شد و به منظور ضد عفوني کردن کوچه ها و معابر باريك مورد استفاده قرار گرفت.