مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان گفت: جاری نبودن آب در چشمه باقرخان و مادی فرشادی در حدود 25 سال باعث شده بود کف مادی به دلایل مختلف ناهموار شود که هموارسازی آن از سوی تیم خدمات شهری منطقه سه طی 16 روز انجام شد.

به گزارش پايگاه خبري 60 دقيقه، حسین کارگر با اشاره به اینکه از زمان شیخ بهایی مادی ها به عنوان شریان حیاتی شهر اصفهان در نظر گرفته شدند، اظهار کرد: در زمان های گذشته عملیات آبرسانی به منظور تامین مصارف کشاورزی و خانگی به صورت یکسان در تمام شهر اصفهان انجام شد.

وی افزود: با ساخت و سازهای بی رویه در زمان های گذشته در امتداد این مادی ها و پیشرفت شهر به منظور مدرن شدن، برخی مکان های این مادی ها به محیطی ناامن تبدیل شده بود. به همین منظور ساماندهی انهار جزء سیاستگذاری های شهرداری اصفهان قرار گرفت.

مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان تصریح کرد: با آزادسازی انجام شده در سال های اخیر در مسیر چشمه باقرخان، راه سواره رو بازگشایی شد و پس از آن، عملیات سنگ چینی سنتی دیواره ها، احداث پل های ارتباطی، نرده گذاری و نورپردازی و فضای سبز انجام و تبدیل به محیطی امن برای تردد آسوده شهروندان شد.

وی با اشاره به عدم جاری شدن آب طی 25 سال در این مادی افزود: متاسفانه چشمه باقرخان و مادی فرشادی که رگ حیاتی منطقه مرکزی شهر اصفهان محسوب می شود با انبوه نخاله ها مسیرهای عبور آب در برخی مکان ها مسدود شده بود.

کارگر اظهار کرد: فعالیت مستمر 16 روزه تیم خدمات شهری برای رفع مسدودی ها، با لوله گذاری500 اینچی برای حدود 30 متر و لایروبی بیش از دو هزار مترمربع سطح چشمه باقرخان و مادی فرشادی با ماشین آلات و تجهیزات تخصصی انجام شد که آبرسانی مجدد این رگ حیاتی نقطه مرکزی شهر را مجددا امکان پذیر کرد و به محیط پیرامون آن لطافتی دوباره بخشید.