به گزارش 60 دقیقه و به گزارش خبرگزاری مهر

نادر فخری ظهر سه‌شنبه در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال شاهرود به میزبانی فرمانداری این شهرستان ضمن بیان اینکه فعال‌سازی واحدهای تولیدی نیمه فعال و غیرفعال این شهرستان یکی از مهم‌ترین سیاست‌ها برای تحقق تعهدات دولت در حوزه اشتغال است، اظهار داشت: طی سال گذشته ۳۷ بنگاه اقتصادی در شاهرود به چرخه تولید بازگشت.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر ۹۵ بنگاه اقتصادی مشکل‌دار در شاهرود شناسایی‌شده است، خاطرنشان کرد: پیگیری برای رفع مشکلات این واحدهای تولیدی و اقتصادی در اولویت نخست دستگاه‌های اجرایی مربوطه قرار گیرد.

تعهد ایجاد ۲۲۰۰ شغل جدید در شاهرود

فرماندار شاهرود بابیان اینکه این شهرستان برای ایجاد دو هزار و ۲۰۰ شغل طی سال جاری متعهد شده است، تصریح کرد: بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های موجود در منطقه برای تحقق این میزان اشتغال در دستورکار قرار دارد.

فخری با تأکید بر اینکه میزان عملکرد دستگاه‌های اجرایی برای تحقق تعهدات خود در این راستا ارزیابی می‌شود، افزود: این ارزیابی هر دو ماه یک‌بار انجام و پس از راستی آزمایی رتبه‌بندی خواهد شد.

وی بابیان اینکه بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود مقدم بر ایجاد ظرفیت‌های جدید است، تصریح کرد: تنها راه برون‌رفت از وضعیت تورم و گرانی، توجه به بخش تولید است و باید نسبت به تحقق این هدف اهتمام بیشتری بورزیم.

رفع مشکلات ۷ واحد تولیدی

فرماندار شاهرود با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در ابتدای سال جاری و شعار جهش تولید بیان کرد: از ابتدای سال کارگروه‌های جهش تولید در این شهرستان راه‌اندازی شده و مهم‌ترین رویکرد این کارگروه بررسی مشکلات واحدهای تولیدی است.

فخری اضافه کرد: تاکنون مشکلات هفت واحد تولیدی این شهرستان در کارگروه جهش تولید شاهرود طی سال ۹۹ بررسی و اقدامات خوبی برای رفع مشکلات آن‌ها انجام‌شده است.