به گزارش از پایگاه خبری 60 دقیقه به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان، حمیدرضا دوست‌محمدی اظهار کرد: ۱۲ میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری از سوی این اداره‌کل در یک سال گذشته به ۶ پروژه پرداخت شد و شرایط اشتغال ۲۲ نفر را فراهم کرد.

او پرداخت این تسهیلات را در ایجاد شرایط اشتغال پایدار و افزایش درآمد روستائیان و عشایر مؤثر دانست و گفت: طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری در روستاها و مناطق زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت به اجرا درآمده است.

سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان اضافه کرد: این تسهیلات به طرح‌های صنایع‌دستی، بوم‌گردی و تأسیسات گردشگری در استان پرداخت شده است.

دوست‌محمدی گفت: روستائیان و عشایر از عوامل مهم و اثرگذار در تسهیل و تسریع روند توسعه اقتصادی هستند و بخش صنایع‌دستی و اقامتی روستایی برای گردشگران از جذابیت ویژه‌ای برخوردار است.

او گفت: اجرای موفق طرح‌های پایدار اشتغال روستایی و عشایر، موجب کاهش حاشیه‌نشینی، کاهش مهاجرت به شهرها، ماندگاری ساکنین روستا و درآمدزایی برای آن‌ها، کمک به اقتصاد و معیشت خانوارهای روستایی، اشتغال‌زایی برای جوانان و کارجویان و حل معضل بیکاری در مناطق روستایی و عشایری می‌شود.