به گزارش 60 دقیقه به نقل از مهر، با اشاره به اینکه صندوق پژوهش و فناوری در برخی از استانهای کشور فعال نیست خاطرنشان کرد: متاسفانه در برخی از استانها از جمله آذربایجان غربی صندوق پژوهش و فناوری فعال نیست در حالی که فعالیت این صندوق می تواند به توسعه شرکت های دانش بنیان سرعت ببخشد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از اختصاص ۳۰ میلیارد ریال جهت رفع مسایل و مشکلات به همراه فعال سازی صندوق استان آذربایجان غربی خبر داد و افزود: آذربایجان غربی امکانات و سرمایه های اجتماعی بسیار خوبی برای توسعه فعالیت های پارک علم و فناوری دارد و تحقق این امر نیازمند توجه مسئولان استانی است.
ستاری با انتقاد از نبود ساختمان مجهز برای پارک علم و فناوری آذربایجان غربی اضافه کرد: پارک علم و فناوری آذربایجان غربی نیازمند ساختمانی مجهز در داخل شهر بوده و مسئولان استانی این امر را باید در اولویت برنامه های خود بگذارند.
وی در ادامه با تاکید بر حمایت از نخبگان در سطح کشور گفت: امسال ایرات ۱۴۰ ثبت اختراع در آمریکا داشته است که پیش بینی می شود این تعداد تا پایان سال به ۲۰۰ اختراع افزایش یابد.
سورنا ستاری از حمایت مادی و معنوی و تامین هزینه های ثبت اختراع جهانی خبر داد و عنوان کرد: اگر مخترعی قصد ثبت اختراع جهانی دارد، تمام هزینه هایش از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداخت می شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری که سه شنبه وارد ارومیه شد، علاوه بر دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، پارک علم و فناوری ارومیه را افتتاح و از محصولات فناورانه این پارک نیز رونمایی کرد.