به گزارش 60 دقیقه به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اسماعیل قادری فر رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درچهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی که در معاونت علمی برگزار شد، گفت: معاونت علمی به موضوع گیاهان دارویی و صنایع وابسته به آن علاقه‌مند است؛ همچنین نقش آن در کشور بسیار پررنگ است و درهمین راستا ستاد گیاهان دارویی و طب سنتی نقش آفرینی خوبی داشته است.
وی درباره عملکرد ستاد گیاهان دارویی گفت: برگزاری جشنواره گیاهان دارویی با هدف ترویج فرهنگ مناسب و بهره گیری ظرفیت بومی ایران بوده است.
حمایت از استارت‌آپ های تخصصی در دستور کار است
قادری فر با اشاره به برنامه حمایتی از استارت آپ های حوزه تخصصی گفت: بسیاری از استارت‌آپ‌ها رشد خوبی داشته‌اند اما برای اشتغال‌زایی و توسعه نوآوری، برنامه توسعه شتاب دهنده تخصصی در دستور کار است.
وی ادامه داد: حمایت از استارت آپ های تخصصی در دستور کار است و تمام حوزه های تخصصی که می‌توانند نقش آفرینی داشته باشند مورد حمایت قرار می‌گیرند.
رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی درباره بسته های حمایتی از استارت‌آپ ها گفت: تسهیلات مالی برای توسعه کسب و کار مناسب استارت آپ ها و تخصیص فضای کاری برای آنها از جمله برنامه های حمایتی معاونت علمی است و اولین شتاب دهنده تخصصی گیاهان دارویی در حاشیه جشنواره گیاهان دارویی رونمایی خواهد شد.