به گزارش 60 دقیقه، عباس قنبری  با محوریت بررسی عملکرد وزارت علوم در جهت تحقق شعار سال اظهار کرد: یکی از مهمترین و اساسی ترین دوره های زندگی هر شخص دوره آموزش های تکمیلی و دانشگاهی است.

وی همچنین اظهارداشت: این دوره بین آموزش های عمومی و زندگی در سطح جامعه را پیوند می دهد.

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان گفت: وقتی شخص به عنوان دانشجو وارددانشگاه می شود آموزه‌های علمی، پژوهشی، فناورانه ای را باید فراگیرد تا ضمن کسب مهارت بتواند نقش آفرینی خوبی در بازار کار در حوزه‌های مختلف اعم از صنعت، خدمات، کشاورزی و دیگر مشاغل عمومی و خصوصی داشته باشد.

وی در ادامه افزود: طبیعی که هرچه دانشجو در این زمینه خود را به علم، تخصص و فناوری مجهز ترکند می تواند بهتر در جامعه نقش آفرین باشد.

قنبری بیان داشت: صندوق رفاه دانشجویان نیز با همین رویکرد حمایت از طرح های کار آفرینی دانشجویی را در دستور کار خود قرار داده تا گروه های دانشجویی با تشکیل گروه های کوچک دو تا 10 نفره بتوانند از وام‌ها و تسهیلات بسیار خوب صندوق بهره مند شوند.

وی گفت: بر این اساس دانشجویان ایده‌های خود در را قالب پروپوزال پژوهشی تنظیم و پس از تائید از طریق پارک های علم و فناوری یابخش های پژوهشی دانشگاهی به صندوق رفاه دانشجویان ارسال می‌شود.

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان افزود: مسائل فنی و فرآیند اجرایی این طرح ها در شورا و کمیته مربوطه بوسیله متخصصان بررسی و پس از موافقت به هر گروه از دانشجویان تا 100 میلیون تومان وام کم بهره تا سه درصد اعطا خواهد شد.

وی در ادامه اظهارداشت: خوشبختانه های طرح های خوبی هم اکنون بوسیله دانشجویان در حال اجراست.

قنبری یادآورشد: وقتی دانشجو در قالب طرح های کار آفرینی دستمزد خود را می بیند و با دسترنج خود زندگی می کند از یک طرف لذت پیوند علم و ثروت را بهتر درک و همینطور درس و مشق خود را با علاقه مندی و انگیزه بیشتری دنبال می‌کنند و از طرف دیگر خود را برای پذیرش مسئولیت‌های مهم در بخش های مختلف بازار کار آماده می‌سازند.

برنامه «کالای ایرانی» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10 صبح به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی « حمیده رضا سلطانی» با هدف معرفی، ترویج و تبلیغ کالای ایرانی، تولید داخلی و حمایت ازتولید کنندگان داخلی و مقابله با مصرف بی رویه کالای خارجی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

منبع: تی نیوز