به گزارش 60 دقیقه، مدیرکل اوقاف و امورخیریه همدان در نشستی با خبرنگاران اظهار داشت: سیاست سازمان اوقاف بهره برداری بهینه از موقوفه‌ها با آورده بالا در راستای ایجاد اشتغال، فناوری و بخش کشاورزی است.

حجت الاسلام محمد کاروند افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه همدان دنبال کسب سود بالا نیست بلکه با حمایت از طرح‌های اشتغالزا درصدد ایجاد فرصت‌های شغلی است.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه همدان ادامه داد: البته به منظور ایجاد اشتغال باید در مکان‌هایی سرمایه گذاری کرد که توجیه اقتصادی داشته باشند.

حجت الاسلام کاروند مثال زد: با حمایت مالی اوقاف از متولیان یک کارگاه بافت فرش برای 40 جویای کار اشتغال ایجاد شد.

وی خواستار تشکیل اتاق فکری برای حمایت از طرح‌های زودبازده و اشتغالزا شد و ابراز امیدواری کرد اتاق اصناف با اوقاف همدان در این زمینه همکاری کرده و این قبیل طرح ها را معرفی کنند.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه همدان گفت: 6 طرح در حوزه فناوری مورد بررسی قرار گرفته و برای تایید نهایی به سازمان مرکزی ارسال شده است.

حجت الاسلام کاروند بیان کرد: در بخش کشاورزی نیز درحال انجام مطالعات مقدماتی در زمینه چگونگی حمایت اوقاف از فعالان این بخش هستیم.

وی محرومیت زدایی را از دیگر اولویت های این اداره کل دانست و بیان کرد: اقدام های خوبی برای محرومیت زدایی در سال جاری صورت گرفت اما سال آینده چنانچه نیت واقف اجازه بدهد، ویژه به این موضوع پرداخته می شود.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه همدان ادامه داد: در 32 روستا موقوفه ای می توان در زمینه بهداشتی فعالیت های عام المنفعه انجام داد.

حجت الاسلام کاروند بیان کرد: وقف های جدید بیشتر در حوزه ایجاد اشتغال، فراهم کردن زمینه ازدواج و بهداشت بوده که این امر موید تغییر رویکرد واقفان نسبت به دهه های گذشته و به روز شدن آنها است.

وی گفت: طرح آرامش بهاری نوروز امسال از 28 اسفند در 36 بقعه شاخص این استان آغاز شده و تا 14 فروردین سال آینده ادامه دارد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه همدان افزود: علاوه بر بقاع متبرکه هیات امنای 10 مسجد در مرکز استان و 30 مسجد در دیگر شهرستان ها برای برگزاری طرح آرامش بهاری اعلام آمادگی کردند.

وی بیان کرد: 40 مبلغ دین در بقاع متبرکه پیش بینی شده در جریان برگزاری طرح آرامش بهاری مستقر می شوند که 24 تن از مبلغان از قم به همدان می آیند.

منبع: تی نیوز