به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شصت دقیقه؛ قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۴۷۹ دلار و ۴۳ سنت رسید. روز سه شنبه قیمت طلا قبل از رد یک درصدی تا ۱۴۵۸ دلار و ۵۰ سنت پایین آمده بود.

در حالی که انتشار آمار‌های ضعیف از بخش تولید آمریکا نگرانی‌ها از افت رشد اقتصاد جهان را تشدید کرده و احتمالا کاهش بیشتر نرخ بهره را تقویت کرده است، قیمت طلا پس از افزایش یک درصدی در جلسه قبل امروز نیز اندکی رشد داشت.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۴۷۹ دلار و ۴۳ سنت رسید. روز سه شنبه قیمت طلا قبل از رد یک درصدی تا ۱۴۵۸ دلار و ۵۰ سنت پایین آمده بود.

یمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۴۸۵ دلار و ۴ سنت رسید.

در حالی که تنش‌های تجاری بر میزان صادرات سایه افکنده و نگرانی‌های بازار‌های مالی از افت شدید رشد اقتصاد جهانی در سه ماهه سوم سال تشدید شده است، فعالیت‌های تولیدی آمریکا در ماه سپتامبر به پایین‌ترین رقم در طی بیش از ۱۰ سال گذشته رسید.

ارزش دلار در برابر سبد ارز‌های معتبر جهانی امروز اندکی تضعیف شد، در حالی که ارزش سهام در بازار‌های مالی جهان به پایین‌ترین رقم‌های خود در طی یک ماه گذشته رسید.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه بار دیگر از فدرال رزرو به دلیل پایین آمدن فعالیت بخش تولید انتقاد کرد و گفت بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را خیلی بالا نگه داشته و اینکه ارزش بالای دلار در حال لطمه زدن به کارخانجات آمریکاست.

انتهای پیام/م/