به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شصت دقیقه از مهر، اولین دوره رسمی تربیت مربی بازی کسب و کارهای کوچک به مدت 8 روز توسط اساتید خبره بانک اشپارکاسه برگزار شد.

 در راستای برگزاری دوره آموزشی سواد کسب و کار توسط کارشناسان بانک اشپارکاسه آلمان برای فراگیران آکادمی هوش مالی، کارشناسان بانک­های خصوصی و کارشناسان دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مرداد ماه سال جاری و پیرو تفاهم­نامه منعقده بین معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال و بنیاد بانک­های پس­انداز آلمان (اشپارکاسه)، اولین دوره رسمی تربیت مربی بازی کسب و کارهای کوچک به مدت 8 روز توسط اساتید خبره بانک اشپارکاسه برگزار شد.

اهداف این دوره آموزشی عبارت از افزایش سواد مالی برای شروع کسب و کار، آشنایی با فرصت­های جدید کسب و کار، نحوه معرفی محصول در بازار، توسعه بازار از طریق سرمایه‌گذاری مورد نیاز می‌­باشد که با هدف­گذاری انجام شده مقرر است در ماه­‌های آتی برای کارشناسان یکی از بانک‌ها و صندوق‌ها  و تسهیلگران یک موسسه نیز برگزار شود.

در این برنامه، فراگیران در محیطی شبیه ­سازی شده با انواع شرایط، فرصت‌­ها و تهدیدات محیط پیرامون، رقبا، بازار، مشتریان، نحوه تامین مالی، سرمایه­گذاری، خرید مواد اولیه، شبکه توزیع، کیفیت و کمیت محصولات، نحوه محاسبات مالی و حسابداری شرکت، هدایت پرسنل، تعیین قیمت و ... مواجه می‌­شوند که باید در این شرایط متغیر، تصمیمات متفاوتی اخذ کرده که این تصمیمات منجر به موفقیت یا شکست کسب و کار می­‌شود.

به مربیان آموزش ­دیده بر اساس مدل (TOT-Training OF Trainers) گواهینامه بین ­المللی مربوطه اعطا خواهد شد تا پس از انجام برنامه‌­ریزی و هماهنگی‌­های لازم نسبت به آموزش فراگیران در سراسر کشور اقدام کنند.

انتهای پیام/م/