عضو هیات‌ مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین گفت: کارآفرین واقعی و روحیه کارآفرینی، «نه» بلد نبوده و مانع را نمی‌شناسد و نه تنها معطل دولت نمی‌ماند بلکه با سرعت از دولت نیز پیشی گرفته و آن را پشت سر می‌گذارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شصت دقیقه از ایرنا، فخرالسادات محتشمی‌پور روز چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی زنان کارآفرین استان زنجان، اظهار داشت: با وجود چنین کارآفرینانی دولت برای رقابت با آنان تلاش می‌کند.

وی افزود: به تفکیک مشاغل زنانه و مردانه به‌خصوص در بخش مدیریت، اعتقاد نداشته و باورمان این است که هر فردی در هر حوزه‌ای می‌تواند کارآفرین باشد.

محتشمی‌پور تصریح کرد: البته دولت نباید به فکر رقابت باشد بلکه وظیفه دولت، تسهیل‌گری کند.

عضو هیات‌مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین با اشاره به تاریخچه تشکیل این انجمن، گفت: انجمن ملی زنان کارآفرین، فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ و در قالب طرح ملی، آغاز کرد.

وی اظهار داشت: این طرح، همزمان با افزایش ورودی دختران به دانشگاه‌ها و نگران‌کننده شدن این رشد صعوی اجرایی شد.

محتشمی‌پور خاطرنشان کرد: دغدغه و برنامه‌ریزی بر این بود که این دختران پس از فراغت از تحصیل به چه شغلی مشغول خواهند شد.

وی افزود: آغاز به کار انجمن با شناسایی ۲۴۰ کارآفرین واقعی از سطح کشور بود که هرکدام در حرفه خود، اولین یا بهترین بودند و ۱۵۶ کارگاه آموزشی برای این گروه در کشور برگزار شد.

محتشمی‌پور ادامه داد: تا کنون پنج فیلم در رابطه با زندگی و کسب و کار زنان کارآفرین در حوزه‌های مختلف ساخته شده که یکی از این فیلم‌ها مربوط به استان زنجان است.

 عضو هیات‌مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین گفت: کمک به ترویج و توسعه کارآفرینی، کمک به بهبود و اصلاح سیاست‌های حمایتی از زنان کارآفرین، کمک به ایجاد بستر مناسب جهت پرورش ایده‌های خلاق در ورود به عرصه کارآفرینی و نهادینه ساختن فعالیت‌های آموزش، پژوهش، مشاوره و ترویج در زمینه‌های کارآفرینی از اهداف این طرح ملی است که با رویکرد ترویج فرهنگ کارآفرینی و توان‌افزایی بانوان آغاز شد.

وی اظهار داشت: پیوند بین بخش خصوصی و دولتی، مهم‌ترین ااتفاقی بود که با آغاز به کار این انجمن شکل گرفت.

محتشمی‌پور خاطرنشان کرد: اهم فعالیت‌های انجمن در پنج حوزه شامل ترویج فرهنگ کارآفرینی، الگوسازی، شکل‌گیری و توسعه شبکه‌های ارتباطی، توسعه ظرفیت مدیریت اعضا و پژوهش و انتشارات است.

به گزارش ایرنا، سفر یک‌روزه عضو هیات‌مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین به استان زنجان با رویکرد کارآفرینی اجتماعی بود که ضمن برگزاری نشست هم‌اندیشی زنان کارآفرین در محل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی، بازدید از ۲ موسسه و مرکز کارآفرینی اجتماعی و موزه‌های شهر زنجان در قالب اتوبوس گردشگری با حضور زنان کارآفرین نیز در برنامه‌های این سفر قرار دارد.

چالش‌ها و فرصت‌های کارآفرینی برای زنان در این نشست مورد بررسی قرار گرفت و هر یک از زنان کارآفرین شرکت‌کننده به بیان فرصت‌ها و چالش‌های حرفه خود پرداختند.

انتهای پیام/م/