رئیس انجمن همگن قطعه‌سازان کشور گفت: در شرایط کنونی استارت‌آپ‌ها می‌تواند ترمز افزایش قیمت لوازم یدکی در بازار آزاد و حتی کارخانه‌ها رابکشند.محمدرضا نجفی‌منش با اشاره به اینکه استارت‌آپ‌ها می توانند ترمز افزایش قیمت بی‌رویه لوازم یدکی مختلف در کشور را بکشند گفت: حضور استارت‌آپ‌ها در صنایع مختلف کشور جدید است وباسید تبلیغاتی برای آنها انجام گیرد تا مردم بتوانند به درستی از استارت‌آپ‌ها در جهت بهره‌وری بیشتر بهره‌مند شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شصت دقیقه از اکونیوز، وی با بیان اینکه بسیاری از کشورهای صنعتی دنیا در حال انجام خریدوفروش در استارت‌آپ‌های فضای مجازی هستند تصریح کرد: استارت‌آپ‌ها می توانند فاصله قیمتی یک کالا که توسط تولیدکننده تولید می شود تا به دست مصرف‌کننده برسد را به شدت کاهش دهند.

نجفی‌منش با اشاره به اینکه در شرایط کنونی مشکل ساختاری صنعت کشور مالکیت است گفت: تنها راه نجات صنعت خودروسازی از زیان واگذاری این صنعت به بخش خصوصی واقعی است.

رییس انجمن همگن قطعه سازان کشور اضافه کرد: دولت باید برای واگذاری صنعت خودروسازی به بخش خصوصی واقعی از روشهای نوین و شفاف واگذاری صنایع که در دنیا مرسوم است استفاده کند.

نجفی‌منش به پیشنهاد انجمن همگن قطعه سازان کشور به دولت بابت وصول مطالبات قطعه‌سازان اشاره کرد و افزود: دولت برای پرداخت بدهی خودروسازان به قطعه سازان بخش مهمی از سهام کارخانه‌های خودروسازی بدهکار را به قطعه‌سازان بابت طلب آنها بدهد.

وی با بیان اینکه قیمت خودرو در بازار همچنان حباب دارد گفت:زمانی که تولید خودرو در کشور تداوم داشته باشد فاصله قیمت خودرو در بازار و کارخانه کم می‌شود اما در شرایط کنونی بزرگترین چالش خودروسازان ایرانی کمبود نقدینگی است.

نجفی‌منش افزود: خودرو در کشور باید با قیمت حاشیه بازار فروخته شود تا قیمت کارخانه‌ای خودرو به قیمت بازاری آن برسد وتنها دولت می تواند چنین طرحی را عملیاتی کند.

انتهای پیام/م/