رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق ایران در نشست هیئت نمایندگان اتاق ایران گفت: اجرای دقیق و کامل قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، اصلی‎‌ترین درخواست فعالان اقتصادی است اما با وجود دستور معاون اول و معاونت حقوقی رئیس جمهور، همچنان شاهد صدور دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌هایی بدون مشورت با بخش خصوصی هستیم.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شصت دقیقه از صداوسیما، محسن حاجی بابا در نشست هیئت نمایندگان اتاق ایران افزود: بیشتر بانک‌ها، سقف ارایه تسهیلات به تولیدکنندگان را معادل ۷۰ درصد فروش سال گذشته لحاظ می‌کنند، در حالی که با توجه به افزایش قیمت تمام شده کالا‌ها و مشکلات پیش روی تولیدکنندگان در سال جاری، ارایه تسهیلات بر این مبنا، گره‌ای از مشکلات مالی و سرمایه در گردش تولیدکنندگان باز نمی‌کند؛ بنابراین درخواست ما افزایش تسهیلات از پایه ۷۰ درصد به ۱۲۰ درصد است.
وی همچنین گفت: افزایش زمان بازپرداخت تسهیلات بانکی از یک سال به دو سال، از افزایش مصرف چک جلوگیری و موجب افزایش قدرت چک و سفته خواهد شد.

خودداری از عطف به ماسبق شدن همه بخشنامه‌ها، قوانین و دستورالعمل‌ها، ارایه فاکتور از سوی صرافی‌های بانک مرکزی به واردکنندگان برای گشایش اعتبارات اسنادی و تشویق واحد‌های تولیدی خوش حساب از دیگر موضوعاتی بود که رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق ایران از رئیس کل بانک مرکزی درخواست کرد.
 
انتهای پیام/م/