محمدمهدی تندگویان معاون وزارت ورزش و جوانان در ستاد ساماندهی امور جوانان استان یزد گفت:داشتن مهارت‌های لازم در بین جوانان در رشته‌های مختلف زمینه ایجاد اشتغال و فعالیت در تولید و کارآفرینی را فراهم می‌کند. ایجاد اشتغال مولد و مفید برای جوانان با همکاری سایر بخش‌ها از جمله مسائل محوری است که توسط وزارت ورزش و جوانان در استان‌ها صورت اجرا می‌شود، باید اقدام های بیشتری در این مورد صورت گیرد. 

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از قطره، وی اظهارداشت: مهارت‌آموزی و ارتقای آن از اساسی‌ترین نیازهای جوانان محسوب می‌شود که باید برای تحقق آن تمام دستگاه‌های علمی و فرهنگی در کنار این وزارتخانه تلاش کنند.

تندگویان خاطرنشان کرد: تعلیم و تربیتی که همراه با مهارت‌آموزی و درس زندگی نباشد قطعا هیچ ارزشی ندارد بنابراین باید در برنامه‌ها و اقدام‌ها در این عرصه همه به فکر آموزش در کنار تعلیم مهارت باشند. حدود ۲ هزار و ۷۰۰ تشکل در حوزه جوانان با عضویت ۵۰۰ هزار نفر در رشته‌های مرتبط با نسل جوان در کشور فعالیت دارند و ساماندهی آنها  و حمایت و همراهی در برنامه‌ها جزو اولویت های وزارتخانه است.

معاون ستاد ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: کار برای جوانان در تمام بخش ها از چنان اهمیتی برخوردار است که این وزارتخانه به تنهایی از  عهده همه آنها بر نمی‌آید و باید سایر دستگاه‌های اجرایی و مدیران همکاری کنند.

تندگویان به اهمیت برگزاری جلسه‌های ستاد ساماندهی امور جوانان با حضور مدیران و تلاش برای حل مسائل و مطالبات آنها در یک عزم ملی و جدی تاکید کرد. مدیران دستگاه‌های عضو ستاد ساماندهی نسبت به مسائل جوانان استان دغدغه داشته باشند و با حضور منظم و فعال خود در این ستادها برای حل مسائل جوانان تلاش کنند. تشکل‌های جوانان از پرداخت مالیات معاف هستند و در بخش‌های مختلف می‌توانند کارهای دولتی را با کمترین هزینه و بهترین کیفیت انجام دهند.

معاون وزیر ورزش و جوانان در سفر به یزد در نشست اعضای منتخب مجمع تشکل‌های جوانان شرکت و از مرکز حمایت کسب و کارهای نوپای فرهنگی و اجتماعی بازدید کرد. 

استان یزد ۶۰ تشکل جوانان دارد.

انتهای پیام/م/