مدیرکل جذب و سرمایه‌گذاری استانداری تهران گفت: در حال حاضر سرمایه‌گذاری‌های خوبی در استان شکل گرفته است و اولویت نخست ما تثبیت اشتغال موجود و افزایش شغل‌های پایدار است.

بهروز عطایی مدیرکل جذب و سرمایه‌گذاری استانداری تهران در حاشیه جلسه شورای اشتغال استان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس،‌اظهار داشت: موضوع اشتغال تنها به سرمایه‌گذاری منوط نمی‌شود بلکه باید دیگر سیاست‌ها را نیز در این خصوص مدنظر قرار بدهیم. 

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از قطره، وی افزود: براساس برنامه ششم توسعه و تأکیدات ریاست جمهوری و استاندار تهران، ما باید نسبت به تثبیت اشتغال موجود اقدام کنیم. 

عطایی بیان داشت: شرایط تهران از نظر اشتغال با توجه به جمعیتی که دارد استثنا است و تثبیت حال موجود نیازمند سرمایه‌گذاری از سوی بخش خصوصی و حتی دولتی است. 

وی گفت: اکثر کارگاه‌های ما در حال حاضر با یک‌دوم ظرفیت فعالیت می‌کند و باید نسبت به تقویت کارگاه‌ها اقدام شود، چرا که جزو سرمایه‌های ملی محسوب می‌شود و در آنجا هزینه‌های صورت گرفته، بنابراین باید نسبت به توسعه اشتغال تسهیل‌گر باشیم. 

مدیرکل جذب و سرمایه‌گذاری استانداری تهران با اشاره به اینکه باید نسبت به شناسایی کارگاه‌های تولیدی و توسعه اشتغال آنها اقدام شود، گفت: متأسفانه روند ارائه تسهیلات از سوی بانکها طولانی است و بانکها باید صنعتگران را حمایت کنند. 

عطایی گفت:‌حداقل زمان برای ایجاد یک کارگاه تولیدی و اشتغال پایدار دو سال است ولی در تهران زیرساخت‌های لازم برای سرمایه گذاری وجود دارد و می‌تواند این زمان را کمتر کند. 

وی بیان داشت: پروسه دریافت تسهیلات از سوی بانکها حدود یک سال طول می‌کشد و باید این زمان کمتر شود. 

وی یادآور شد: موضوع سرمایه‌گذاری در تهران جذابیت‌های خاص خود را دارد و اقداماتی در جهت تقویت سرمایه‌گذاری صورت گرفته است. 

وی با تأکید بر اینکه اولویت ما در استان تهران تثبیت اشتغال موجود است، گفت: عمده سرمایه‌گذاری‌ها در استان از سوی بخش خصوصی انجام می‌شود و در حوزه‌های گردشگری، میراث فرهنگی و صنعتی است و در حوزه پتروشیمی نیز افزایش تولید و سرمایه‌گذاری داشته‌ایم. 

انتهای پیام/م/