هادی قوامی نماینده مجلس شورای اسلامی در حاشیه ثبت نام برای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با تصویب قانون اشتغال پایدار برای روستاییان و عشایر کشور در مجلس دهم، بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در این حوزه پرداخت شد که این اقدام در شرایط سخت اقتصادی کشور، کمک خوبی به ایجاد اشتغال کرد.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از جماران، وی اصلاح  قانون سیاست اصل ۴۴ قانون اساسی در کمیسیون ویژه حمایت از تولید مجلس شورای اسلامی در راستای بهبود فضای کسب و کار را از دیگر نقاط قوت مجلس دهم دانست و افزود: با اصلاح این قانون، چتر حمایت سازمان توسعه و گسترش صنایع ایران که برای واحدهای تولیدی و صنعتی که در فهرست خصوصی سازی قرار داشتند و کاهش یافته بود،  افزایش یافت و سبب حمایت جدی از این واحدهای تولیدی و بهبود وضعیت آنها شد.

 نماینده اسفراین در مجلس، مهمترین نقطه ضعف مجلس دهم را در بخش نظارتی ذکر کرد و افزود: مشکلات قانون مالیات بر ارزش افزوده از جمله ضعف های مجلس دهم  بود که اکنون بیش از پیش اصلاح این قانون ضروری است.

قوامی گفت: اصلاح برخی از قوانین مالیاتی دیگر نیز برای کاهش فاصله طبقاتی و کانالیزه کردن نقدینگی به سوی مناطق محروم ضروری است که امید است در مجلس بعدی محقق شود.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.