رئیس هیئت مدیره بنیاد احسان از برنامه ریزی برای ایجاد ۳۰۰ هزار شغل توسط بنیاد برکت در سال ۱۳۹۹ خبر داد.

مهرداد بذرپاش در دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان به برنامه ریزی برای ایجاد ۵۰ هزار شغل توسط این بنیاد در کشور برای امسال اشاره و اضهار کرد: تاکنون ایجاد ۴۰ هزار شغل تحقق پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از هارپی نیوز، وی از برنامه ریزی برای ایجاد ۳۰۰ هزار شغل توسط بنیاد برکت در سال ۱۳۹۹ خبر داد و افزود: سال آینده ۱۰۰ هزار طرح در راستای ایجاد اشتغال ۳۰۰ هزار نفر در نقاط مختلف کشور به ویژه مناطق محروم اجرا می شود.

رئیس هیئت مدیره بنیاد احسان با اشاره به اختصاص ۲۷ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال در گیلان، بیان کرد: تاکنون ۲ هزار و ۵۳۰ فقر وام در استان پرداخت شده، ضمن اینکه اهدای ۱۳۰ فقره جهیزیه، ۴ هزار بسته به دانش آموزان و ۲۲۰ درمان خانواده های نیازمند از جمله برنامه های حمایتی بنیاد برکت در گیلان است.

فرهنگ کارآفرینی و مولد در جامعه ترویج شود

آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان نیز در این دیدار با اشاره به عقب ماندگی ۱۰۰ ساله کشور اظهار کرد: در مدت ۴۰ سال گذشته به دلیل وسعت عقب ماندگی ها هر قدر تلاش می شود فعالیت های انجام شده، دیده نمی شود.

وی به تلاش مضاعف نهادهای برآمده از انقلاب به ویژه نهادهای زیر نظر مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد: طی چند مرحله سیل که در گیلان داشتیم حدود ۸۰۰ میلیارد تومان خسارت به مناطق مختلف استان وارد شده، اما هنوز آسیب ها جبران نشده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه آموزش کارآفرینی افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مهم است، تصریح کرد: با ارائه آموزش های مناسب باید تلاش شود فرهنگ کارآفرینی و مولد در جامعه ترویج شود.

آیت الله فلاحتی، تلاش بنیاد احسان برکت را مضاعف دانست و بیان کرد: به دلیل اینکه ویرانه ها بسیار است، فعالیت های در حال انجام دیده نمی شود.

وی، اولویت سنجی اجرای برنامه ها توسط بنیاد احسان را مهم ذکر کرد و گفت: توجه به اولویت ها نباید مغفول بماند ضمن اینکه به افرادی که در مسیر شخصی سازی حرکت می کنند نباید توجه شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر رسانه ای شدن فعالیت های بنیاد برکت، خاطرنشان کرد: آگاهی مردم نسبت به فعالیت های انجام شده توسط نهادهای زیر نظر مقام معظم رهبری اثرگذار است.

وی با بیان اینکه کار ما ساختما  سازی و برج سازی نیست، گفت: بعضی ها در برخی نقاط کشور دل مقام معظم رهبری را به درد آوردند.

امام جمعه رشت توجه به رونق تولید را مهم ذکر کرد و افزود: با توجه به گذشت حدود ۹ ماه از سال، مقام معظم رهبری نسبت به رونق تولید گلایه دارند بنابراین به بخش مولد جامعه باید بیشتر توجه کرد.

آیت الله فلاحتی تصریح کرد: بخش مولد اشتغالزا است و به مطالبات رهبر معظم انقلاب توجه دارد در صورتی که اقدام های رفاهی بخشی نگری است.

انتهای پیام/م/