رئیس هیئت مدیره احیاگران امداد صنعت نانو گفت: تاسیس شهرک نانو در دستور کار احیاگران امداد صنعت نانو قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه، یدالله جعفری در دیدار علی جهانگیری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌شرقی، خانم مهندس قربانی و خانم رستم‌زاده را از پدیده‌های هفتمین رینوتکس نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی معرفی کرد و گفت: با همت بخش خصوصی و حمایت مسئولان استان آذربایجان‌شرقی تاسیس و راه‌اندازی شهرک نانو در دستور کار احیاگران امداد صنعت نانو قرار گرفته است.
وی همچنین با بیان اینکه مقدمات تشکیل بنیاد خیرین فناوران نانو فراهم شده است خاطر نشان ساخت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته انجمن خیرین فناوران نانو به زودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

98092050

در این نشست علی جهانگیری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌شرقی نیز طی سخنانی با بیان اینکه بومی‌سازی محصولات نانو باید به دست توانمند محققان داخلی شتاب بیشتری بگیرد گفت: با توجه به وجود استعدادهای درخشان در استان آذربایجان‌شرقی باید ظرفیت‌های فناوری علم نانو در این استان ارتقاء یابد.

98092055
وی تاکید کرد: برای رسیدن به این مهم و به منظور تحقق اهداف پژوهشگران نانو باید تعامل بین سرمایه‌گذاران و محققان در اولویت قرار گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌شرقی در خاتمه گفت: استفاده همه‌جانبه از ظرفیت فناوران نانو به طور قطع در حوزه‌های مختلف موثر خواهد بود و مسیر خودکفایی کشور را هموار خواهد کرد.

98092088

بر پایه این گزارش در این دیدار همچنین سرکار خانم دکتر خاتمیان مشاور عالی احیاگران امداد صنعت نانو که دارای دکترای شیمی معدنی از دانشگاه تبریز می‌باشد ایجاد مرکز پژوهش براي تسریع و شتاب در انجام امور محققان را خواستار شد.

انتهای پیام/م/