معاون وزیر کار ورئیس سازمان فنی و حرفه ای کشوردر نشست هم‌اندیشی اتاق بازرگانی استان کرمان با موضوع تامین نیروی انسانی ماهر استان کرمان گفت: شورای عالی مهارت تاکنون در  شش استان  تشکیل شده  و این شورا در همه استانها تشکیل می شود.

اوسط‌هاشمی از تهیه سند جامع مهارت در شورای عالی مهارت خبر داد وافزود: این سند جامع در استان کرمان باید تهیه شود و با مهارت‌افزایی و بهره‌وری و استفاده ازفن آوری روز باید از هدررفت منابع جلوگیری کرد.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از خبرگزاری صداوسیما، وی با تاکید بر بکار گیری نیروی با مهارت در مشاغل افزود: ارزش شدن کسب مدرک بدون دریافت مهارت منشا بسیاری از مشکلات کنونی شده و در حوزه آموزش عالی به نوعی از شکنندگی رسیدیم که مدرک ها بر مبنای علم نیست و قبولی ها خیلی جاها بدون آزمون شده است.

 معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشورتصریح کرد: به مهارت نو آوری خلاقیت کمتر بها داده می شود و ارزش های علمی در مقایسه با  افتخارات ورزشی و سلبریتی ها از جایگاه کمتری برخوردارند که باید تعدیل شود .
اوسط هاشمی با اشاره به تدوین ۵۴۰۰ استاندارد آموزشی در کشور افزود :این در حالی  است که برخی کشورها بالای ۲۰ هزار استاندارد را تدوین کرده اند.

وی با تاکید بر ارزش گذاری گواهینامه مهارت افزود: اتاق بازرگانی می تواند با ایجاد آموزشگاه فنی حرفه ای وآموزش های جوار کارگاهی در راستای بهبود بهره وری پیشگام شود.

رئیس اتاق بازرگانی کرمان  هم در این نشست بر اصلاح قوانین مرتبط با کار و آموزش  وبروز رسانی آموزشها و تجهیزات فنی حرفه ای تاکید کردو گفت این مهم باعث بهره وری بیشتر در کارها و افزایش راندمان کار می شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به نقش مشارکت بخش خصوصی در پیشبرد برنامه های آموزشی افزود:  با مشارکت بخش خصوصی اولین مرکز آموزش هتل داری جنوب شرق در کرمان راه اندازی شد.
جهانگیری حوزه هایی مانند رباتیک و ای او تی را از حوزه های آینده دار اشتغال دانست و گفت کار در حوزه آب و انرژی های نو را دیگر برنامه های این حوزه  است.