حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: تجربه نشان داده است که کسب و کارهای زنجیره ای در ایجاد اشتغال و رونق تولید در شرایط کنونی اقتصاد نقش مؤثری دارند و این مسأله اهمیت ارتباط کارآفرینان با فرصت های پیش رو را دوچندان می سازد.

وی در نشست تخصصی توسعه سرمایه گذاری در استان مازندران که با حضور استاندار مازندران، کارآفرینان، اساتید دانشگاه و رئیس شبکه آموزش سیمای جمهوری اسلامی ایران روز سی ام آذرماه در بانک صنعت و معدن برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: کارآفرینان علاوه بر رونق تولید و اشتغال به دنبال هدف بزرگتری با عنوان کارآفرینی اجتماعی و انجام رسالت اجتماعی هستند و این مقوله را بر وظیفه تخصصی خود مقدم می دانند.

 مهری بیان داشت: بانک صنعت و معدن نیز به دنبال انجام مسؤلیت های اجتماعی خود در شرایط فعلی اقتصادی کشور است و تلاش می کند از تمام ظرفیت های موجود خود به منظور ایجاد اشتغال و رونق تولید استفاده کند.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن خاطر نشان کرد: نقش صدا و سیما هم در این برهه زمانی از اهمیت خاصی برخوردار است و حضور رییس شبکه آموزش صدا و سیما در جمع کارآفرینان می تواند در فرهنگ سازی ، مهارت آموزی و تقویت ارتباط صنعت، دانشگاه و مسؤلان کشور اثرگذار باشد.

حسین زادگان استاندار مازندران نیز اظهار امیدواری کرد که با توجه به فرصت های بسیار مطلوب سرمایه گذاری از جمله صنایع سنگین نظیر پتروشیمی، فولاد و صنایع تبدیلی و حوزه های مرتبط با مزیت های استان، حضور سرمایه گذاران موجب رونق اقتصادی بیش از پیش مازندران شود.

وی بر قابلیت ها و ظرفیت های کم بدیل مازندران، فرصت های مطلوب سرمایه گذاری، برخورداری این استان از زیرساخت های مناسب و همسایگی با بازارهای دریای خزر تأکید کرده و اکثریت صاحبان صنایع و مدیران ارشد هولدینگ های سرمایه گذاری حاضر در جلسه برای رونق تولید در بخش های مختلف مازندران اعلام آمادگی کردند.

در ادامه کارآفرینان به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و انتظارات خود پرداختند و تصمیمات لازم در خصوص نحوه تعامل و ایجاد هم افزایی بیشتر اتخاذ گردید.

گفتنی است این دومین جلسه ای بود که در قالب شورای مشورتی بخش خصوصی، دولتی و دانشگاهی برگزار گردید؛ جلسه نخست با حضور استاندار خراسان رضوی و مدیران بخش اقتصادی این استان در بانک صنعت و معدن برگزار شده بود.