نایب رئیس اتاق تعاون ایران، گفت: رهنمودهای رهبری در دیدار با تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی در خصوص توسعه بخش تعاون نقشه راه تازه ای برای فعالان اقتصادی حوزه تعاون ایجاد کرد.

اسماعیل خلیل زاده ن با اشاره به نشست فعالان، تولیدکنندگان و کارآفرینان با رهبر معظم انقلاب ابراز داشت: رهنمودهای اخیر مقام معظم رهبری در استحسان نقش بخش تعاون در توسعه تولید ثروت پایدار در ایران عزیز، نقشه راه تازه برای همه فعالان اقتصادی در حوزه تعاونی و تعاون گری است.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از مهر، رئیس اتاق تعاون استان تهران، ادامه داد: این مسئولیت تازه ایجاب می‌کند که بخش تعاون به طور کامل به رسالت تاریخی و دینی و اسلامی خود عمل کند و محیط سیاست گذاری‌های کلان نظام اقتصادی کشور هم باید باور کنند که بخش تعاون شعار «می‌تواند» را در راستای شعار «ما می‌توانیم» محقق می‌کند و قانون اساسی جایگاه تعاون را به وضوح نشان می‌دهد و بخش تعاون می‌تواند به تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری در جمع کارآفرینان هم کمک کند.

وی یادآور شد: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند کسانی که در مورد رونق تولید جور دیگری فکر می‌کنند و برای حل مشکلات چشم به جای دیگری دارند، باید حرف‌های این تولیدکنندگان را می‌شنیدند و درک می‌کردند که تنها دریچه «انتقالِ حیات، روشنایی و نیرو به داخل کشور» همین دریچه‌ای است که فعالان بخش تولید بر روی کشور می‌گشایند.

ثروتمند کردن جامعه، افزایش ثروت ملی، گسترش رفاه عمومی و توزیع عادلانه منابع عمومی در اسلام، یک ارزش است که با تحقق این نگاه در عین وجود تفاوت در جامعه، شکاف طبقاتی به‌وجود نخواهد آمد.

این مقام مسئول ابراز داشت: اقتصاد تعاونی در ذات خود مسئولیت اجتماعی را ذخیره کرده و رهایی از نفت زدگی هم از مختصات پایدار بخش تعاون است، چون از پایین به بالا توسعه می‌یابد، فقرزدایی می‌کند و هم تولید ثروت پایدار را رقم می‌زند.

وی افزود: اقتصاد تعاونی می‌تواند ترجمان تمامیت اقتصاد نظام جمهوری اسلامی ایران باشد و به پیشرفت همه جانبه و کاهش آسیب پذیری جامعه و کشور؛ مسیر راستین پیشرفت همراه با عدالت و توسعه پایدار ایرانی و تعامل اثربخش با نظام بین الملل کمک کند.