نخستین همایش ملی مدیریت نوین و کسب و کار‌های نوپا در رونق تولید، به میزبانی پردیس بین‌الملل دانشگاه شیراز برگزار شد.

دبیر علمی همایش ملی مدیریت نوین و کسب و کار‌های نوپا در رونق تولید گفت: در این گردهمایی علمی، جمعی از اساتید، دانشجویان و فعالان حوزه مدیریت، کارآفرینی و تولید به آسیب شناسی و ارائه راهکار‌های موثر برای تقویت کسب و کار‌های نوپا (استارت‌آپ‌ها) پرداختند.
 
به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از صداوسیما، ابوالقاسم ابراهیمی افزود: در این همایش زمینه آشنایی دانشجویان و صاحبان کسب و کار‌های نوپا با خدمات حمایتی نهاد‌های دولتی و بخش خصوصی از ایده‌های خلاقانه فراهم شد.

وی افزود: شرکت‌های دانش بنیان و فعالان عرصه کسب و کار ، تجربیات خود را در زمینه فعالیت‌های فناورانه و استارتاپی و چالش‌ها و راهکار‌های علمی و عملی برای موفقیت در این عرصه ، به دانشجویان ارائه کردند.

این دانشیار بخش مدیریت دانشگاه شیراز ، توانمندسازی استارتاپ‌ها را مهمترین حلقه از زنجیره کسب و کار اعلام کرد و افزود: کسب و کار‌های نوپا زمینه ایجاد فرصت‌های شغلی و ثروت آفرینی را در جامعه فراهم می‌کند.

ابراهیمی افزود: آخرین پژوهش‌ها و یافته‌های علمی در زمینه شیوه‌های صحیح مدیریتی برای توسعه محصولات و خدمات کسب و کار‌های نوپا در قالب ۱۰۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که ۶۲ مقاله برای ارائه در این همایش یک روزه انتخاب شد.

وی، مدیریت تولید و عملیات، مدیریت مالی و حسابداری، بازاریابی و مدیریت منابع انسانی را از محور‌های اصلی این همایش برشمرد.