امروزه بازار کار محدود برای فارغ التحصیلان دانشگاهی به معضل و شاید بتوان گفت به بحرانی بزرگ در جامعه تبدیل شده است. در این بین اما توجه به شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپی اقتصاد بسیاری از کشور‌ها را متحول کرده که کشور ما نیز از این مقوله به دور نبوده و بسیاری از دانشجویان ما نیز امروز در این شرکت‌ها مشغول به کار شده اند و از غرق شدن در بحران بیکاری رهایی یافته اند. اما توجه ویژه به این شرکت‌های و رشد اقتصاد آن‌ها نیازمند توجه و هم افزایی تمام ارکان‌ها است تا به این وسیله هم فارغ التحصیلان دانشگاهی منتفع شوند و هم این ارکان‌ها با توجه به اقتصاد دانش بنیان پیشرفت کنند.
 
به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از میزان، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره اقدامات دانشگاه آزاد در این زمینه  گفت: «رویکرد جدید ما توجه به اشتغال دانش بنیان دانشجویان است»

محمد مهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره اقدامات دانشگاه آزاد در زمینه توجه به اشتغال دانش بنیان اظهار کرد: دانشگاه آزاد یک دانشگاه اجتماعی و غیر دولتی است و ۳۸ درصد جوانان که مشتاق تحصیل هستند را در خود جای داده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: رویکرد جدید ما توجه به اشتغال دانش بنیان دانشجویان است و این موضوع را مد نظر قرار داده ایم و باید زیر ساخت‌های لازم را نیز در این زمینه فراهم کنیم که این زیر ساخت‌ها به تازگی با تاسیس یک فاند آف فان یا فراصندوق غیر دولتی فراهم شده است.

طهرانچی افزود: بعد از این اقدام باید به سمت صندوق پژوهش و فناوری و شتاب دهنده‌ها و سرا‌های نوآوری حرکت کنیم و از همه ارکان‌های غیر دولتی که می‌توانند در شتاب دهی و به ثمر نشاندن ایده‌های جوانان این سرزمین تاثیر بگذارند استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه ضمن ابراز امیدواری از توجه به این بخش گفت: انشالله به روزی برسیم که جوانان ما برای ایده هایشان بهترین سرزمین را سرزمین خودشان بدانند.