رئیس اداره بهزیستی شهرستان قدس از اعطای وام خوداشتغالی زنان سرپرست خانوار تا سقف ۵۰ میلیون تومان در شهرستان قدس خبر داد.

ناصر نیک افشار رئیس اداره بهزیستی شهرستان قدس اظهار داشت: زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی که دارای مدرک فنی و حرفه‌ای هستند، می‌توانند جهت دریافت وام خوداشتغالی به منظور اشتغال اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از بوبیتا، وی افزود: در سال ۹۸ تا کنون ۵ نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت بهزیستی شهرستان قدس از این وام بهره‌مند و بازتوان شده‌اند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان قدس بیان کرد: در حال حاضر ۱۱ مهد فعال در سطح شهرستان وجود دارد که ۳۶۴ کودک ۲ تا ۶ سال را تحت پذیرش و آموزش دارند و تا پایان سال دو مهد دیگر هم به این مجموعه اضافه می‌شوند.

نیک افشار درباره اورژانس اجتماعی گفت: کارشناسان حوزه اورژانس اجتماعی هر روزه در اماکن عمومی به صورت سیار حضور داشته و خدمات مشاوره‌ای به شهروندان ارائه می‌کنند.

وی ادامه داد: شهرستان قدس دارای ۵ مرکز مشاوره، یک مرکز سلامت روان، یک مرکز طب روان و موسسه تحت نظارت دارد که در ۹ ماهه اول سال تعداد ۲۱۴۷ مراجعه کننده داشته و همچنین تعداد ۱۰۳۱۲ جلسه مشاوره به صورت حضوری در این مراکز مشاوره انجام شده است.

رئیس بهزیستی شهرستان قدس تصریح کرد: مراکز مشاوره این شهرستان در آموزش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد در سطح مدارس شهرستان سهم به سزایی دارد.

نیک افشار عنوان کرد: مراکز تحت نظارت بهزیستی شهرستان قدس با نظارت این اداره بوده و تعدادی مراکز در سطح شهرستان وجود داشته که دارای مجوز نیستند که مراجعه‌کنندگان باید به این مسئله توجه کنند.