مدیرکل ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی براساس نتایج طرح پایش این وزارتخانه نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از فارس، محمدسعید سیف مدیرکل ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به افزایش اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در سال جاری گفت: درصد اشتغال رشته‌های مختلف در مقطع کاردانی تا دکتری براساس نتایج طرح پایش این وزارتخانه افزایش رو به رشدی داشته است به طوری که در مقطع کاردانی با رشد 59.81درصدی روبه‌رو بوده‌ایم.

* افزایش اشتغال مقطع کارشناسی و ارشد فارغ التحصیلان

وی افزود: براساس نتایج طرح پایش  درصد اشتغال رشته‌‌های مختلف در مقطع کارشناسی با 52.97درصد افزایش همراه بوده و همچنین در مقطع کارشناسی ارشد نیز با 63.67درصد رشد همراه بوده است. 

* بیشترین شغل در رشته آموزش زبان و کمترین آن در رشته تاریخ است

مدیرکل ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: درصد اشتغال رشته‌های مختلف در مقطع دکتری براساس نتایج طرح پایش با 81.59درصد رشد داشته‌ایم. این در حالی است که درصد اشتغال در رشته‌های مختلف در مقطع کارشناسی براساس نتایج طرح پایش بیشترین رشد مربوط به سه رشته آموزش زبان، مهندسی مکانیک و مهندسی مواد بوده و کمترین رشته نیز مربوط به تاریخ، شیمی کاربردی و آمار است.