رئیس هیئت مدیره احیاگران صنعت نانو گفت: تحقیق و پژوهش، لازمه موفقیت در عرصه‌های مختلف است.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه، یدالله جعفری در دیدار جمعی از کارشناسان و محققان دانشگاه و صنعت با تاکید بر اهمیت امر پژوهش در حوزه‌های مختلف گفت: در هر حوزه‌ای که پژوهشی صورت گرفته است قطعاً آن حوزه به پیشرفت‌های چشمگیری دست یافته است.

وی با بیان اینکه با پژوهش می‌توان به قلل رفیع توسعه و پیشرفت در هر حوزه‌ای رسید گفت: محیط‌های دانشگاهی و صنعتی باید تمام همت خود را صرف پژوهش در عرصه‌های گوناگون کنند تا از این طریق بتوان به اهداف از پیش تعیین شده دست یافت.

9810238

رئیس هیئت مدیره احیاگران صنعت نانو در ادامه با اشاره به موفقیت برخی از کشورها در حوزه‌های خاص از جمله تکنولوژی‌های روز خاطر نشان ساخت: با بررسی کشورهای توسعه‌یافته به این نتیجه می‌رسیم که این کشورها پژوهش و تحقیق را در اولویت فعالیت‌های خود قرار داده‌اند و همین امر باعث شده است تا به پیشرفت‌های چشمگیری نائل شوند.

جعفری، آشتی و همکاری «صنعت» و «دانشگاه» را مورد تاکید قرار داد و گفت: به نظر می‌رسد همکاری و هم‌افزایی دانشگاه و صنعت در پژوهش‌های مختلف می‌تواند زمینه‌ساز رشد و تعالی جامعه در زمینه‌های مختلف گردد.

وی در ادامه به تعهد و ایمان متخصصان به امر پژوهش به عنوان اصلی مهم در پیشرفت جامعه به ویژه در حوزه صنعت اشاره کرد و گفت: متخصصان ما باید پژوهش را باور داشته و به آن متعهد باشند چرا که ایمان به این اصل حیاتی و مهم سکوی پرش و دستیابی به موفقیت‌های بزرگ در هر حوزه‌ای است.

9810239

رئیس هیئت مدیره احیاگران صنعت نانو دوری از کارهای موازی و تکراری را از دیگر اصول رشد و ترقی هر جامعه‌ای دانست و گفت: اینکه دانشمندان ما از علوم دیگر جوامع بهره‌مند شده و از آن در پژوهش‌ها و تحقیقات خود استفاده نمایند امری پسندیده است ولی باید دقت داشته باشند که در هر حوزه‌ای ضروری است پژوهش‌ها بومی و با فرهنگ داخلی سازگار باشد.

جعفری در خاتمه با آرزوی موفقیت برای تمام دانشگاهیان فرهیخته و صنعتگران پرتلاش خواستار کمک و مساعدت سازمان‌ها و نهادهای مسئول در حوزه پژوهش به ویژه دولت به محققان و پژوهشگران شد.

98102310