اقتصاد کانادا در ماه دسامبر بیش از ۳۵ هزار فرصت شغلی ایجاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از بوبینا، با رقم خوردن یک اشتغال‌زایی بسیار خوب دیگر در ماه دسامبر، نرخ بیکاری کانادا با ۳/ ۰ درصد کاهش در مقایسه با ماه قبل به ۶/ ۵ درصد کاهش پیدا کرد. طی این مدت نرخ مشارکت در بازار کار به ۵/ ۶۵ درصد رسیده که ۱/ ۰ درصد کمتر از رقم ثبت شده برای ماه نوامبر بوده است.

متوسط نرخ بیکاری کانادا در بازه زمانی ۱۹۶۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۶۱/ ۷ درصد بوده که پایین‌ترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئن ۱۹۶۶ با ۹/ ۲ درصد و بالاترین رقم ثبت شده مربوط به دسامبر ۱۹۸۲ با ۱/ ۱۳ درصد بوده است. طبق اعلام مرکز آمار کانادا طی این مدت نرخ بیکاری جوانان ۲۰ تا ۲۴ ساله به هشت درصد کاهش پیدا کرده است که پایین‌ترین سطح از زمان ثبت آمار مربوط به این گروه سنی از سال ۱۹۷۷ تاکنون محسوب می‌شود. رابرت کاویک، کارشناس مسائل اقتصادی در موسسه «بی‌ام‌او کپیتال» گفت: گزارش خوب از وضعیت بازار کار به بانک مرکزی اجازه می‌دهد نفس راحتی بکشد. این مساله به کاهش نگرانی‌ها از وضعیت اقتصاد کانادا کمک خواهد کرد.

در بین ایالت‌های مختلف، بیشترین اشتغال‌زایی در اونتاریو با ۲۵ هزار فرصت شغلی جدید به ثبت رسیده است و پس از آن کبک با ۲۱ هزار فرصت شغلی و منیتوبا با ۲هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی در رده‌های بعدی قرار دارند. کمترین اشتغال‌زایی نیز مربوط به نیوفاندلاند با منفی ۵هزار فرصت شغلی بوده است و پرنس ادوارد نیز تنها برای حدود ۱۱۰۰ نفرفرصت شغلی ایجاد کرده است. به‌طور متوسط در بازه زمانی ۱۹۷۶ تا ۲۰۱۹، اقتصاد کانادا در هر ماه ۱۸ هزار و ۱۰ فرصت شغلی ایجاد کرده است که بالاترین اشتغال‌زایی ماهانه مربوط به آوریل ۲۰۱۹ با ۱۰۶ هزار و ۵۰۰ مورد و کمترین اشتغال‌زایی نیز مربوط به ژانویه ۲۰۰۹ با منفی ۱۲۴ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی بوده است.