معاون اعضای صندوق اعتباری هنر کشور در جمع هنرمندان مهریز گفت: یکی از انواع تسهیلاتی که این صندوق به هنرمندان واجد الشرایط پرداخت می کند، تسهیلات اشتغال زایی است که تا سقف 300 میلیون تومان است.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از فارس، منصور وحیدی‌فر در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد مهریز و در جمع هنرمندان، خبرنگاران و مسؤولان کانون های قرآنی گفت: صندوق اعتباری هنر برای رفع دغدغه مالی و تأمین آینده هنرمندان و کسانی که به وسیله قریحه و استعداد خداوندی ارتزاق می کنند پایه گذاری شده است.

معاون اعضای صندوق اعتباری هنر کشور با بیان اینکه سالیانه 65  میلیارد تومان کمک مالی به هنرمندان کشور پرداخت می کنیم تأکید کرد: طی تفاهم نامه بین این صندوق و سازمان تأمین اجتماعی کشور، کسانی که هنرمند بودن شان محرز شده باشد می توانند از بیمه هنرمندان و بیمه تکمیلی استفاده کنند. مبنا نرخ بیمه 18 درصد است و بر این اساس، صندوق هنر 10 درصد  و هنرمند 8 درصد حق بیمه پرداخت می کند.

وی افزود: درخصوص بیمه تکمیلی نیز، 70درصد حق بیمه توسط صندوق هنر و کمتر از 30 درصد آن را هنرمند پرداخت می کند و این بیمه تکمیلی تمام مزایا و خدمات را در بر دارد و هنرمندان را به طور کامل حمایت می کند.

وحیدی فر ادامه داد: به عنوان نمونه، هنرمندی داشتیم که به سبب بیماری صعب العلاج و هزینه های بالای درمان دچار مشکل شده بود و صندوق توانست هزینه تأمین دارو به مبلغ 850 میلیون تومان به او پرداخت کند.

وی همچنین عنوان کرد: در استان یزد برای هنرمندانی که  55 سال سن دارند و  حقوق بگیر سازمان و نهادی نیستند و تنها از راه دریافت یارانه ارتزاق می کنند ماهیانه مبلغ 250 هزارتومان به عنوان کمک مستمری از محل این صندوق در نظر گرفته می شود.

این مقام مسؤول با بیان اینکه شهرستان مهریز صد و سی و چهارمین شهرستان در اولویت بوده است تصریح کرد: یکی از خدمات صندوق اعتباری هنر، اعطای وام در حوزه تسهیلات اشتغال زایی است و صندوق می تواند به عنوان راه اندازی کسب و کار فرهنگی، تا سقف 300 میلیون تومان به هنرمندان تسهیلات پرداخت کند.

وحیدی فر با اشاره به این که صندوق هنر در سال گذشته 11 میلیارد و 970 میلیون تومان وام پرداخت کرده است بیان کرد: برای رفع نیاز ضروری و فوری هنرمندان نیز تا سقف 5 میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت می کنیم.

وی همچنین اظهار داشت: ایران فقط تهران نیست و ما طی سه سال گذشته بیشتر به شهرستان ها و نیازهای هنرمندان شهرستانی  پرداخته ایم و در این خصوص تاکنون با بیش از 5 هزار هنرمند دیدار چهره به چهره داشته ایم.