site address ir

پایگاه خبری شصت دقیقه

اخبار حوزه کسب و کار و کارآفرینی

دوشنبه 11 مرداد 1400, Monday 2 August 2021

سرخط خبرها:

کد خبر: 15270
منتشر شده در چهارشنبه, 03 ارديبهشت 1399 - 19:18
تعداد ديدگاه: 0
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بیان کرد

محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در رزمایش همدلی برکت که با هدف ایجاد ۱۸۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم با اولویت آسیب‌دیدگان ناشی از شیوع کرونا در کشور که با حضور آیت‌الله محمدی‌گلپایگانی رئیس‌دفتر مقام معظم رهبری برگزار شد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری سال جدید را به عنوان جهش تولید اعلام فرمودند و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز در این خصوص اقداماتی در دست اجرا دارد. امسال ۲۲۴ هزار شغل ایجاد می‌کنیم که ۱۸۰ هزار شغل آن در قالب طرح‌های اجتماع‌محور و با اولویت آسیب‌دیدگان ناشی از شیوع کرونا است.  

وی ادامه داد: در این مدت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اقداماتی در راستای افزایش سلامت مردم انجام داده است و تولیداتی در حوزه تجهیزات پزشکی داشته‌ایم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: اگر در همه این موارد به تولید نگاه نمی‌کردیم، با مشکلات بیشتری مواجه می‌شدیم. مخبر افزود: در اوایل اسفند ماه قرارداد خرید ۵۰ میلیون ماسک با یکی از کشورهای اروپایی منعقد کردیم ولی آنها به تعهدات‌شان عمل نکردند.

وی در ادامه اظهار کرد: بلافاصله ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در خصوص تولید ماسک وارد عمل شد و در حال‌حاضر روزانه  یک و نیم میلیون ماسک تولید می‌کنیم که به‌زودی به تولید ۴ میلیون ماسک در روز می‌رسیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: امروز در جریان مقابله با کرونا، آغاز توزیع یک میلیون بسته غذایی و یک میلیون بسته بهداشتی را در سراسر کشور خواهیم داشت.

مخبر خاطرنشان کرد: با شیوع ویروس کرونا در کشور، سامانه پاسخگویی به سوالات مردم در خصوص این بیماری را تحت عنوان سامانه ۴۰۳۰ راه‌اندازی کردیم که بیش از ۸۰ درصد مراجعات به مراکز درمانی با را‌ه‌اندازی این سامانه کاهش پیدا کرد. وی در ادامه افزود:‌ یکی دیگر از اقدامات خوبی که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در حال انجام آن است رفع مشکلات کولبران است که در این راستا ۳ هزار طرح اشتغال مخصوص کولبران ایجاد کرده‌ایم که می‌تواند اشتغال ۹ هزار کولبر را فراهم کند. همچنین آیت‌الله محمدی‌گلپایگانی رئیس‌دفتر مقام معظم رهبری در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اظهار کرد: اقداماتی مخلصانه برای رضای خدا انجام شده و آثار آن نیز پیدا است و مقام معظم رهبری هم تشویق‌هایی نسبت به این موارد دارند.

وی افزود: اگر بخواهیم به خودکفایی کامل برسیم، راهی جز تولیدات در این موارد وجود ندارد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در پایان گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در همه زمینه‌ها فعال است، ابتکار و دانش دارند و اشتغال آنها هم زیاد است و به همین دلیل باید به رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تبریک گفت و یقین بدانید که این اقدامات در روز مبادا به‌درد می‌خورد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پذیرش آگهی در پایگاه خبری 60 دقیقه
آرمین افق
تحصیل در روسیه
هلدینگ آرمین افق

آخرین اخبار

گزارش تصویری