site address ir

پایگاه خبری شصت دقیقه

اخبار حوزه کسب و کار و کارآفرینی

سه شنبه 12 مرداد 1400, Tuesday 3 August 2021

سرخط خبرها:

کد خبر: 15379
منتشر شده در شنبه, 13 ارديبهشت 1399 - 00:29
تعداد ديدگاه: 0

وزارت علوم چند روز گذشته فهرست حدود ۷۷۰ آی‌پی جدید را برای رایگان شدن حجم اینترنت دانشگاه‌ها به وزارت ارتباطات ارسال کرد. پس از اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا در ایران، دانشگاه‌ها یکی پس از دیگری تعطیل شدند و با تداوم تعطیلی دانشگاه‌ها کم‌کم بحث آموزش مجازی قوت گرفت. برهمین اساس دانشگاه‌ها با وجود اینکه از زیرساخت‌های پوشش‌دهنده برای آموزش مجازی به‌طور کامل برخوردار نبودند، توانستند طی یکی دو ماه گذشته زیرساخت‌های لازم را فراهم کنند به‌طوری‌که اکنون براساس اعلام مسوولان، دانشگاه‌ها، مشکل خاصی برای زیرساخت آموزش مجازی ندارند.  

اما مشکل اصلی که برای آموزش مجازی دانشجویان وجود دارد بحث تهیه اینترنت و هزینه‌بر بودن آن است، دانشجویان خواستار رایگان شدن حجم اینترنت مصرفی کلاس‌های مجازی هستند و وزارت ارتباطات وعده‌هایی را در راستای رایگان‌شدن اینترنت آموزش مجازی داده است که تاکنون تمام آنها محقق نشده است. کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم در همین راستا طی یک‌ماه و نیم گذشته تعداد ۴۰۵، IP را برای رایگان شدن حجم اینترنت دانشگاه‌ها به وزارت ارتباطات ارسال کرده است تا وزارت ارتباطات نیز آن را به اپراتورها ابلاغ کند. از این مجموع حدود ۲۲۰ مورد آن مربوط به دانشگاه‌های دولتی، حدود ۷۰ مورد مربوط به دانشگاه‌های وزارت بهداشت، حدود ۳۵ مورد مربوط به حوزه‌های علمیه و حدود ۸۰ مورد آن مربوط به دانشگاه‌های غیرانتفاعی است که رایگان شده است.

براساس این گزارش وزارت علوم جدیدترین لیستIP‌ های دانشگاه‌ها را برای رایگان شدن اینترنت به وزارت ارتباطات ارسال کرد که در مجموع ۷۷۰، IP را شامل می‌شود. از این تعداد، ۳۷۴ مورد آن مربوط به دانشگاه‌های دولتی، ۲۸۳ مورد مربوط به دانشگاه‌های غیرانتفاعی، ۳۰ مورد مربوط به دانشگاه پیام‌نور، ۳۰ مورد مربوط به دانشگاه‌های فنی‌حرفه‌ای و ۵۰ مورد مربوط به جهاددانشگاهی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پذیرش آگهی در پایگاه خبری 60 دقیقه
آرمین افق
تحصیل در روسیه
هلدینگ آرمین افق

آخرین اخبار

گزارش تصویری