اين روزها مردم ايران روزهاي خوبي را سپري نمي كند از آلودگي هوا گرفته تا اعتراضات اخير براي گراني بنزين و قطعي اينترنت و بيماري آنفولانزا و غيره،

 ايرانيان كه مدتي بود پس از جهش ارزي سال پيش تازه با گراني محصولات خو گرفته بودند اين روزها نيز با تحمل آلودگي شديد هوا و ركود كسب و كار پس از قطعي اينترنت در ده روز گذشته سعي مي كنند با گران شدن بيشتر مواداوليه پس از گراني بنزين دست و پنجه نرم كنند.

به گزارش پایگاه خبری شصت دقیقه از اکونیوز، بهتر است تعارف را كنار بگذاريم و اين بار واقعيات زندگي مردم عادي ايران را بيان كنيم اينكه حداقل دستمزد برای سال ٩٨ مبلغي است كه  این رقم تناسبی با هزینه‌های واقعی زندگی مردم در این روزهای سخت ندارد؟

آيا غير از اين است كه طبق گزارشات فاصله بین خط فقر و تورم به ٥٣ درصد رسیده است و واقعا در این شرایط حقوق یک کارگر کفاف ١٠ روز از ماه را نمی‌دهد. يك سوال از دولتمردان عزيز و اينكه آيا واقعا اوضاع کارگران در این شرایط خوب است؟

آيا غير از اين است كه كارگري كه پس از چندين سال زحمت موفق به خريد خانه اي شده است كه پس از جهش ارزي پارسال به يكباره قيمت خانه اش چند برابر شدهاست و به قول دولتمردان عزيز صاحبان خانه هاي ٩٠٠ ميليوني از يارانه معيشتي برخوردار نمي شوند در اصل قيمت خانه آن كارگر ٣٠٠ ميليون بوده است!

* آيا واقعا وقت آن نرسيده است كه به گفته دكتر نيلي دولت جهت  نجات اقتصاد کشور از راه "نوسازی اعتماد عمومی" وارد عمل شود،

* آيا وقت آن نرسيده است كه با بازسازی امید و اعتماد مردم به آینده از راه آغاز "گفت‌وگوی ملی" دولتمردان عزيز جان خود را فداي مردم ايران نمايند!

* آيا هميشه همراه با اعتراضات مردم راه حل تنها قطع اينترنت و بازداشت و غيره است !

* آيا واقعا نيروهاي نظامي و انتظامي در شرايط اعتراض آميز نمي توانند نيروهاي سره را از ناسره تشخيص دهند ؟

 سخن آخر اينكه چندي پيش مطلبي خواندم كه اگر کارگر ایرانی در حالت فرضی بخواهد همه درآمد روزانه خود را برای خرید کباب کوبیده هزینه کند، تنها می‌تواند دو سیخ و نیم کباب بخرد اما در همین موقعیت کارگر فرانسوی قادر است با درآمد روزانه‌اش ۴۷ سیخ کباب کوبیده در ايران بخرد و اين است تفاوت حداقل حقوق در ايران با ساير كشورها!و كمي افسوس خوردم كه اگر اين مطلب واقعيت داشته باشد بدا به حال ملت ايران كه همچنان پس از افزايش نرخ ارز و كاهش ارزش پول ملي و حال افزايش قيمت بنزين ، چشم انداز دقيقي براي تامين معيشت خود و خانواده اش نخواهد داشت چه برسد به تمركز در كار و توليد و اختراع و رشد و شكوفايي اقتصادي !