در روزهای گذشته این خواننده جنجالی در چند استوری نوشت که قصد دارد «حرمسرای سلطان» راه‌اندازی کند و از دختران ۱۵ تا ۲۰ ساله خواست که به «حرمسرای» او بیایند. در هفته‌های گذشته لایوهای امیر تتلو که حتی یک‌بار رکورد جهانی اینستاگرام با 640 هزار بیننده را جابه‌جا کرده بود، بسیار خبرساز شده بود. پای کسی نبود که به لایو و استوری‌های او باز نشود. او حتی با آوردن نام علی کریمی، بازیکن سابق فوتبال و توهین به او و درخواست از هوادارانش برای حمله به علی کریمی توانسته بود بیشتر از گذشته توجهات را به سمت خودش جلب کند. استوری‌های مستهجن این کاربر اینستاگرام، با واکنش منفی و شدید برخی کاربران توییتر و روزنامه‌نگاران ایرانی و ترک مواجه شد و در نهایت به مسدودشدن اکانت تتلو در اینستاگرام انجامید. البته عده‌ای هم معتقدند اعتراضات و گزارش هواداران تیم پرسپولیس به اینستاگرام بود که باعث مسدودشدن صفحه او شد. اما این پایان ماجرا نیست و خبرها حاکی از آن است که روزنامه‌نگاران و فعالان مدنی ساکن در ترکیه، پیگیری‌های حقوقی علیه او را در دست اقدام دارند. مسئله تنها به ایرانیان ختم نمی‌شود؛ یک روزنامه‌نگار مشهور ترک نیز در توییتی از پلیس امنیت ترکیه خواسته است که با این خواننده برخورد کند. این دومین‌بار است که اکانت او بنا بر گزارش‌های مردمی و به صورت رسمی مسدود می‌شود. مهرماه ۹۸ نیز پس از انتشار گزارش‌هایی درباره انتشار محتوای مستهجن، اکانت او بسته شد. پیش‌تر هم امیر مقصودلو به واسطه دستگیری در ایران، حساب خود را در اینستاگرام تعطیل کرده بود. تتلو از جمله افرادی است که در تمامی این سال‌ها با ایجاد حاشیه توانسته است در صدر اخبار قرار بگیرد. درواقع کسب‌وکار او در ایجاد حاشیه است و علاوه‌بر محتوای ترانه‌هایش، پست‌ها و ویدئوهای جنجال‌برانگیزی در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کرد.


در چهار سال گذشته، به نظر می‌رسد امیر مقصودلو به دلیل فشارهایی که پس از تلاش‌هایش برای گرفتن مجوز در ایران و همچنین ورزش و فوتبال حرفه‌ای دنبال‌کردن را تحمل کرد، همچنین به دلیل استفاده از مواد روانگردان، تعادل روحی و روانی خود را از دست داده. در کنار این ماجرا البته داشتن میلیون‌ها فالوئر که به دستور او بغبغو می‌کنند یا لایو او با سلبریتی‌های زرد اینستاگرامی نزدیک به 700 هزار بیننده به خود می‌بیند، خودشیفتگی بسیار او را دامن زده. او دست به هر کاری که می‌زند، حاشیه می‌آفریند. بعد از مدت‌ها خروج از کشور و برگزاری کنسرت در گرجستان، صحبت‌ها و حرکات او روی سن واکنش ایرانیان ساکن گرجستان را به دنبال داشت.‌ امیر تتلو برای گرفتن مجوز حاضر شد به بازی‌های سیاسی تن بدهد، هرچند او قول‌های مساعدی برای برگزاری کنسرت حتی در مشهد را گرفته بود، اما اینها هیچ‌کدام برای او گرفتن مجوز را به دنبال نداشت. هرچند تتلو تنها خواننده‌ای بود که توانست روی یک ناو نظامی ایران موزیک اجرا کند، اما با وجود اینها نتوانست تأیید وزارت ارشاد را دریافت کند. دستگیری در ایران، توهین به بازجو، فرار از کشور، توهین به خانواده آتنا، دختر کشته‌شده پارس‌آبادی، توهین به همکارانش در حوزه موسیقی، ارتباط با قماربازهای معروف اینستاگرامی، توهین به بخش عمده‌ای از چهره‌های سرشناس ایرانی و صدالبته توهین‌های جنسیتی و استوری‌های ضدزن امیر مقصودلو هرگز باعث طردشدن او نشده است. طرفداران او که عمدتا نوجوانان هستند، به طرز عجیبی به سمت او گرایش دارند. هنجارشکنی‌های تتلو، استایل عجیب‌وغریبش و همچنین افسارگسیختگی او و البته هوشش در پیداکردن مخاطب باعث می‌شود که بتواند بعد از هرباری که به هر دلیلی صفحه‌اش مسدود می‌شود، در زمانی هرچند اندک به فالوئرهای میلیونی دست پیدا کند.

آرمین 28 ساله یکی از طرفداران امیر تتلوست. او در شهرک غرب تهران نمایشگاه ماشین دارد و زمانی به امیر مقصودلو نزدیک بوده. آرمین می‌گوید زمانی که تتلو در ایران بود، این طرفدارانش بودند که خرج زندگی او را فراهم می‌کردند. او می‌گوید: «امیر تتلو تنها موسیقی خودش را گوش می‌کند، ساعت خواب و زندگی‌اش تقریبا شبانه است و به صورت مداوم ورزش می‌کند. من و برادرم بسیار او را دوست داشتیم و به او یک ماشین هدیه دادیم. یک ماشین کوپه که آن زمان قیمتش بسیار بالا بود. تتلو 48 ساعت بعد پیش ما ‌آمد و گفت ماشین شاسی‌بلندی می‌خواهد که قیمتش از ماشین اهدایی ما کمتر بود، دلیلش را پرسیدیم و گفت چون می‌خواهد همه رفقایش در ماشین جا شوند! او واقعا فکر می‌کند فرد انتخاب‌شده‌ای است و در باور خودش ابرقهرمان است. با همه اینها نمی‌شود منکر جذابیتش شد. بااستعداد است و همه اینها می‌تواند باعث شود که ما دوستش داشته باشیم. او هر چیزی که بخواهد، هوادارانش برایش فراهم می‌کنند. تنظیم موزیک‌هایش، تهیه پوستر، خرج روزانه زندگی در ترکیه، هزینه دراگ‌هایی که مصرف می‌کند، همه اینها توسط هوادارانش فراهم می‌شود و خودش هم مشکلی ندارد که اینها را بگوید. در صفحه‌اش با عتاب و خطاب با هوادارانش صحبت می‌کند و می‌گوید چون موزیک به آنها می‌دهد و با موزیکش فاز می‌گیرند به او مدیون هستند و اینها را دوستدارانش باور می‌کنند. در استوری‌هایش هر چیزی را که بخواهد اعلام می‌کند. می‌گوید برای موزیکم کاور بسازید، در کمتر از 24 ساعت هزاران کاور به دستش می‌رسد، پول بخواهد، هر چیزی بخواهد، هوادارانش به او می‌دهند‌. شما فکر می‌کنید بستن اکانت او فایده دارد؟‌ قطعا ندارد، در کسری از ثانیه دوباره هوادارانش به او متصل می‌شوند».

در هفته‌های گذشته، ‌پای آرات، کودک ورزشکار ایرانی هم به لایو تتلو باز شده. او که زیر نظر پدرش ورزش می‌کند، باعث اصلی توهین‌ها به علی کریمی توسط تتلو شد. در لایوی که به نظر می‌رسد صحبت‌های آن از پیش هماهنگ شده بود، پدر آرات از بی‌توجهی کریمی نسبت به فرزندش گلایه کرد؛ چیزی که گویا تتلو را هم آزار می‌داد. همین باعث حمله کاربران به کریمی و همچنین توهین‌های مستهجن و مداوم تتلو به این بازیکن فوتبال شد. مطابق نظرات کاربران، تمام این جنگ‌ها جنگی زرگری است و دعوای تتلو با خواننده‌ها، قماربازها و حتی لایوهایش برای کسب درآمد در مقیاس بزرگ‌تری است. اما آن چیزی که حائز اهمیت است، کاربرانی هستند که با وجود همه این معضلات اخلاقی، دنبال‌کننده او هستند. همین حالا کافی است در صفحات ستاره‌هایی که او را قضاوت کرده‌اند چرخی بزنید، نظرات کاربران آنها در اختیار نزدیکان امیر مقصودلوست؛ مرد جوانی که به نظر می‌رسد نیاز به روان‌درمانگری دارد، اما کسی از دوستانش هرگز حاضر نبوده قدمی برای درمان کسی که استعدادش انکارناپذیر است بردارد. نان آنها در هنجارشکنی‌های مرد جوانی است که به علت کاریزماتیک‌بودنش در میان جوانان می‌توانست قدم‌های مثبتی بردارد. اما حالا افیون خطرناکی برای نوجوانانی است که می‌خواهند بی‌پروابودن و آزادبودن را به روش او تجربه کنند.