علی عباس کریمی در برنامه تیتر امشب افزود: سه بانک و دو شرکت بیمه‌ای واحد‌های این صندوق را خریداری می کنند و براساس برنامه زمان بندی شده دو ماه پس از پذیره نویسی امکان معاملات در بازار‌های سرمایه و بورس فراهم می‌شود.
معاون توسعه بورس اوراق بهادار تهران ادامه داد: هموطنان با توجه به قیمت این واحد‌ها می‌توانند تا سقف دو میلیون تومان پذیره نویسی و بسته به تصمیم خودشان میزان آن را تعیین نمایند.
او در ادامه در تعریف "یونیت" گفت: صندوق سرمایه گذاری، سازوکار مناسبی برای سرمایه گذاری است؛ سرمایه گذاران با دانش مالیِ کم در بازار سرمایه و بورس وارد می‌شوند و ترکیبی از یک سهام در سبدی قرار می‌گیرد که مدیران حرفه‌ای آن را مدیریت و نظارت خواهند کرد.
کریمی به انتقاد برخی مبنی بر بالابودن ریسک این نوع خرید واحد‌ها و بلوکه شدن سرمایه‌های افراد هم این طور پاسخ داد:
او سپس بهترین راه برای پذیره نویسی را استفاده از درگاه‌های ۹ بانک اعلام شده دانست و گفت:

در ادامه علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی روش شرکت در پذیره نویسی «صندوق مالی یکم» را تشریح کرد و گفت: متقاضیان از ۱۰ هزار تا حداکثر ۲ میلیون تومان می‌توانند یونیت خریداری کنند.

او ادامه داد: سهام عرضه شده تا ۳۰ درصد در ابتدا تخفیف دارد.
صالح در پاسخ به این سوال که چه زمانی به کد بورسی نیاز است؟ گفت: افراد فعلا صرفا پذیره نویسی کنند و تا زمان معامله سهام خریداری شده فقط یکبار نیاز به احراز هویت دارند.

رئیس سازمان خصوصی سازی تاکید کرد: اگر در طول پذیره نویسی قیمت سهام افزایش پیدا کند، قیمت سهمی که به صندوق فروخته شده ۳۰ درصد کمتر از نرخ واقعی آن است و مردم ضرر نخواهند کرد.