به گزارش 60 دقیقه، زهرا بهروز آذر- سرپرست اداره کل امور بانوان شهرداری تهران - با اعلام این خبر گفت: جشنواره خلاقیت‌های هنری زنان با هدف تقویت توانمندی‌های بانوان محلات و شناسایی استعدادهای هنری آنان در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه زنان دارای معلولیت به عنوان یکی از گروه‌های هدف دراین جشنواره مورد توجه قرار گرفته‌اند، اظهارکرد: همزمان با برگزاری جشنواره خلاقیت‌های هنری زنان و نمایشگاه مد و پوشش اسلامی- ایرانی در مناطق ۲۲گانه، دستاوردهای هنری زنان معلول نیز به نمایش گذاشته شده است.

سرپرست اداره کل امور بانوان شهرداری تهران افزود: بیش از ۱۱۰ نفر توسط مناطق ۲۲گانه شناسایی و معرفی شدند و از این میان ۴۰ نفر براساس بررسی‌های کمیته داوری انتخاب شدند و در نمایشگاهی که در برج میلاد برپا می‌شود آنان می‌توانند دستاوردهای هنری خود را به نمایش بگذارند که این آثار شامل نقاشی، منبت‌کاری، معرق، تابلو فرش، صنایع دستی، زیور آلات، چرم دست‌دوز، سفال و... است.

بنا براعلام روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، بهروز آذر برپایی نمایشگاه دستاوردهای زنان هنرمند معلول جهت معرفی توانمندی‌های این افراد را نقطه عطفی برای تداوم برنامه‌ها برای معلولان برشمرد و گفت: همزمان با برگزاری جشنواره، نشست‌های تخصصی در دو موضوع حقوق شهروندی و خانوادگی زنان دارای معلولیت و نقش خلاقیت‌های هنری، کارآفرینی، بازاریابی و اشتغال پایدارزنان هنرمند دارای معلولیت با حضوراعضای شورای اسلامی شهر، مدیران شهری، مسئولان سازمان بهزیستی و کارآفرینان حوزه معلولان برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا